Wiadomości

Totalna opozycja oburzona zawieszeniem sędziego Juszczyszyna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– To nic innego jak prześladowanie polityczne sędziego, który twardo stoi na gruncie prawa i jest to dowód na upolitycznienie Izby Dyscyplinarnej – ocenia dzisiejszą decyzję Izby Dyscyplinarnej poseł KO Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Zdaniem poseł Kamili Gasiuk-Pihowicz sędzia Juszczyszyn jest prześladowany. – Izba Dyscyplinarna w świetle orzeczeń SN i unijnego Trybunału nie jest sądem. Sędziowie, którzy w niej orzekają, zostali powołani przez KRS i najzwyczajniej w świecie nie mają prawa orzekać. Działania w odniesieniu do sędziego Juszczyszyna to nic innego jak prześladowanie polityczne sędziego, który twardo stoi na gruncie prawa i jest to dowód na upolitycznienie Izby Dyscyplinarnej – mówiła poseł.

Również inni politycy opozycji w ostrych słowach krytykują dzisiejszą decyzję Izby Dyscyplinarnej.

„Nielegalnie funkcjonująca Izba Dyscyplinarna SN zawiesza i karze sędziego Juszczyszyna. Za co? Za dochodzenie prawa, prawdy i respektowanie Konstytucji. Spór w wymiarze sprawiedliwości eskaluje w nadzwyczajnym tempie i niezwykle poważnymi konsekwencjami! To dewastacja państwa!” – ocenił Bogdan Zdrojewski.

„Zawieszona przez Sąd Najwyższy Izba Dyscyplinarna zawiesza sędziego, który chciał zajrzeć do jawnych z mocy prawa list poparcia KRS. Panika wokół list KRS jest zrozumiała tylko, jeśli zawierają one dowody przestępstwa popełnionego przy powoływaniu nominatów PiS #gnijącawładza” — komentuje z kolei na Twitterze Jan Grabiec.

Czytaj też:

Izba Dyscyplinarna zdecydowała: Sędzia Juszczyszyn zawieszony i z obniżonym wynagrodzeniem

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!