Wiadomości

Toruńska prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie wpisu prof. Jacka Bartyzela na Facebooku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Toruńska prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie wpisu prof. Jacka Bartyzela z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Wykładowcy i publicyście zarzucono antysemityzm po wpisie dotyczącym relacji Polski z Izraelem, który prof. Bartyzel zamieścił na Facebooku.

Prof. Bartyzel przyznał w rozmowie z portalem nowosci.com.pl, że cieszy się z decyzji prokuratury. Jego sprawą zajął się też rzecznik dyscyplinarny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, ale na czas postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową Toruń Centrum-Zachód sprawę zawieszono.

– Czekamy na oficjalne pismo z prokuratury — powiedziała Ewa Walusiak-Bednarek z biura prasowego uczelni.

„To, że nas Żydzi nienawidzą i opluwają, jestem w stanie przyjąć ze spokojem – w końcu czegóż można spodziewać się od tego plemienia żmijowego pełnego pychy, jadu i złości? Trzeba po prostu trzymać ich na dystans, tak wielki, jak tylko możliwe. W ogóle nawet inne próbować dyskutować czy przekonywać, bo to daremne; oni nie są zdolni do okazywania wdzięczności, uważają natomiast, że wszystko im się należy” — napisał prof. Bartyzel.

Zdaniem prokuratury, „publikacja na prywatnym profilu stanowiła dozwoloną prawem krytykę, była komentarzem do aktualnych wydarzeń”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!