Felietony

Tomasz Cukiernik – ODEBRAĆ PIENIĄDZE BIUROKRATOM!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Idealny przedsiębiorca według UE to niepełnosprawna umysłowo, mieszkająca na wsi kobieta między 50 a 65 lat, posiadająca co najmniej jedno dziecko i jednocześnie długotrwale bezrobotna, która po urodzeniu dziecka nigdy nie znalazła pracy.”

Adam Kondrakiewicz, wiceprezes Fundacji Progresywnej

Urzędnikom – zarówno tym polskim, jak i unijnym – trzeba jak najszybciej odebrać pieniądze podatników, aby przestali się nimi bawić! Kiedy wreszcie ktoś otwarcie powie, że biurokraci nie umieli, nie umieją i nie będą umieli sensownie wydawać pieniędzy podatników, a unijne dotacje mają przeciwny skutek do oficjalnie zamierzonego? Wydaje się, że wymogi biurokratyczne są największym absurdem istnienia dotacji.

Ostatnio okazało się, że współfinansowana z dotacji unijnych Śląska Karta Usług Publicznych, która miała usprawnić korzystanie z transportu publicznego w województwie śląskim poprzez uruchomienie biletów elektronicznych, stała się udręką, a nie ułatwieniem dla pasażerów. Otóż zarząd Komunalnego Związku Komunikacyjnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, operator komunikacji zbiorowej, zmuszał pasażerów do zakupu biletów elektronicznych poprzez bardzo radykalny ruch – likwidację niemal wszystkich biletów papierowych. Dlaczego? Bo nad Związkiem wisiała groźba utraty unijnych funduszy, jeżeli nie zostanie wydanych przynajmniej 150 tysięcy kart. „Czy tak powinien wyglądać zrównoważony transport, za który sowicie zapłacimy swoim portfelem oraz utrudnieniami w codziennej podróży?” – słusznie pyta na Facebooku Kongres Nowej Prawicy.

Z podobnymi biurokratycznymi absurdami mamy do czynienia u naszych południowych sąsiadów. W Czechach pasażerowie muszą…

Czytaj cały artykuł w najnowszym numerze Magna Polonia, do nabycia, po kliknięciu w poniższy link:

Magna Polonia numer 4

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!