Felietony Historia

Tom Zwk: Kim był Hitler. Zapis rozmów potomków nazistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tom Zwk: Kim był Hitler. Powrót bestii?

Poniżej przedstawione zostaną wyniki śledztwa na temat historii rodzinnej Hitlera. Zdecydowanie różnią się one od oficjalnie dostępnych danych przedstawianych opinii publicznej na całym świecie. Jest to niezrozumiałe w przypadku zbrodniarza wszech czasów, a przynajmniej powinno takim być. Prezentowane urywki rozważań są zapisem rozmów tajnej grupy skupiającej potomków dowództwa III Rzeszy Niemieckiej, zdobyte wiele lat temu. Mamy tu wiele nazwisk oraz materiał do przemyśleń na temat tego, czy ludobójstwo z II wojny światowej było dziełem wariatów, czy być może tajnej sekty o zasięgu globalnym.

Czy Hitler był popularnym nazwiskiem rodowym przed 1945 rokiem? Na jakie nazwiska zmienili Hitlerowie własne po drugiej wojnie światowej?

B.O. Australia

Hitler nie jest szczególnie popularnym niemieckim nazwiskiem. W rzeczywistości sam Hitler pierwotnie nazywał się Schicklegruber. Niektórzy spekulują, że zmienił nazwisko, aby ukryć swoje żydowskie pochodzenie.

V.L. Wielka Brytania

Adolf Hitler nigdy nie był nazywany Schickelgruber. Tak miała na imię jego babka ze strony ojca. Jego ojciec przyjął imię jego rzekomego ojca, które zgodnie z preferencjami pisano Hiedler lub Hitler, gdy miał 40 lat, na długo przed narodzinami Adolfa. Adolf Hitler miał troje ocalałego rodzeństwa. Jego przyrodni brat Alois mieszkał w Liverpoolu i miał syna Williama Patricka, który zmarł w 1987 roku. Zmienił nazwisko i zamieszkał w USA. Uważa się, że pozostawił 4 synów, którzy zdecydowali się nie mieć dzieci, aby nie utrwalać linii. Jego siostra Paula nigdy nie wyszła za mąż i nie miała dzieci. Przez większość życia była znana jako Paula Wolf.

Jego przyrodnia siostra Angela wyszła za mąż i miała córkę Geli Raubal, która zmarła w 1930 roku. Wydaje mi się, że był też syn Leo Raubal, który zginął w akcji w 1942 roku. Jest mało prawdopodobne, aby historia o ojcu Adolfa Hitlera, który był pół-Żydem, była prawdziwa. Ale odkąd Anna Maria Schickelgruber zmarła, gdy jej syn miał 5 lat, nikt nigdy nie pozna prawdziwych szczegółów tej pozornie bardzo skomplikowanej historii.

D.S. Wielka Brytania

James ma rację mówiąc, że Hitler nie był popularnym nazwiskiem w Niemczech. Spojrzenie w elektroniczną książkę telefoniczną pokazuje, że w całych Niemczech nie ma Hitlera, ale 24 Hitlerów i wciąż 3 Hiedlerów. Możliwe więc, że dodanie kolejnego „t” (które nie zmienia wymowy) może być odpowiedzią na drugie pytanie.

K. północne Niemcy

Sprawdzając pochodzenie nazwiska Hitler, lepiej byłoby szukać gdzie indziej niż w Niemczech. Hitler był Austriakiem.

H. Niemcy

Urodziłem się z nazwiskiem Hitler. Przyjąłem nazwisko ojczyma za namową mamy, gdy miałem 13 lat. Teraz próbuję się dowiedzieć, skąd wzięło się moje dawne nazwisko. Mój dziadek ze strony ojca mawiał, że ma brytyjskie korzenie. Po przeprowadzeniu badań genealogicznych odkryłem, że kilku Hitlerów wyemigrowało z Niemiec do Ohio w latach sześćdziesiątych XVIII wieku. Moja rodzina ze strony ojca pochodzi z Ohio, więc wydaje się to dobrym tropem. Jednak nie byłem w stanie zajść dalej w moich badaniach niż to, ponieważ mój ojciec zmarł. Mój dziadek również wydaje się nie mieć pojęcia, skąd wzięła się nazwa. Jeśli ktoś ma jakieś informacje. byłoby to bardzo mile widziane.

N. I. USA

Adolf Schickelgruber zmienił nazwisko na Adolf Hitler, co nie jest rzadkością w karynckiej prowincji Austrii, gdzie się urodził i gdzie rzeczywiście niektórzy z jego krewnych nosili to nazwisko. Inny współczesny masowy morderca w Europie, Józef Stalin, poszedł o krok dalej i stworzył własne nazwisko, Stalin, człowiek ze stali.

Y. F. Kanada

Korespondent Christopher Granger z Dumfries w Wirginii w USA, który urodził się z nazwiskiem Hitler, stwierdził, że kilku Hitlerów wyemigrowało z Niemiec do Ohio w latach sześćdziesiątych XVIII wieku. Jest to mało prawdopodobne. Osadnictwo na ówczesnym Terytorium Północno-Zachodnim zaczęło się tak naprawdę dopiero po rewolucji amerykańskiej, a próba zakazania tego przez Korony była w rzeczywistości przyczyną przyspieszającą. Marietta, pierwsze miasto w Ohio, zostało założone dopiero w 1788 roku.

Jednak duża liczba osób niemieckojęzycznych wyemigrowała do przyszłych Stanów Zjednoczonych przed rewolucją, zwłaszcza do Pensylwanii i Wirginii. „Niemcy” były oczywiście w tamtym czasie luźnym określeniem geograficznym, a nie narodem. Wielu imigrantów było, podobnie jak niektórzy moi przodkowie, protestantami opuszczającymi tereny zdominowane przez katolików. Moi przodkowie pochodzili z Alzacji. „Acestory.com”, który ma wiele zasobów, wymienia wielu Hitlerów i Hitlerowców w USA.

U. T. Kalifornia, USA

Mam teraz 88 lat i kiedy uciekłem tutaj do Wielkiej Brytanii w 1945 roku zmieniłem nazwisko na hidler. Przez lata byłem nieustannie nękany z powodu mojego imienia … Rodzina Hitlerów nadal istnieje, ale to całe życie od wojny … ludzie powinni zająć się własnym życiem

Christopher Hitler, Cheltenham w Anglii

Imię Hitlera zanim się nazywał Hitler brzmiało COADY, jest to angielskie imię wywodzące się z Kornwalii na południu Anglii, więc Hitler był właściwie Adolfem Coadym.

P. R. , Londyn, Anglia

Po prostu zajrzałem do książki telefonicznej i znalazłem jedno nazwisko Hitlera w Gauteng w Południowej Afryce. Wielu Niemców wyemigrowało do Południowej Afryki po II wojnie światowej i przed II wojną światową.

Byron Mulder z Johannesburga w RPA

Oryginalne nazwisko Der Fuhrera brzmiało Pettigrew. Najprawdopodobniej pochodzenia szkocko-irlandzkiego.

D. M. Ontario, Kanada

Właściwie to „Schicklgruber” (bez E pomiędzy L i G). Warto trochę poszperać w temacie, zanim się coś powie…

Chris  041, South Norwood

Wszyscy się mylicie, jego prawdziwe nazwisko brzmiało „Dahtinzzer”, Adolf  Dahtinzzer! Nie ma sposobu, aby ci to udowodnić, ponieważ jest to ukryta prawda, o której nikt nie wie, a ty jesteś zbyt ignorancki, aby w to uwierzyć! ale jestem pewien, że jeśli niektórzy z was przeprowadzą dogłębne badania, przekonają się, że nie kłamię!

Wolf, Wiedeń, Austria

Wygląda na to, że próbujesz odciągnąć ludzi od faktu, że twoje własne nazwisko, Wilk, jest tym, na które zmieniła nazwisko siostra Hitlera, Paula.

S. 103 , Arkansas, USA

Kogo to obchodzi? ale wiem, że gdybym miał imię Hitler, zmieniłbym je. Więc może mnie to obchodzi. Nienawidziłbym imienia Hitler. Ale kogo tak naprawdę obchodzi, jak kiedyś miał na imię.

Peggy  Petoskey, Emmett

Pochodzę z Ohio i wiem, że w południowym Ohio byli lub są Hitlerowcy. Uważa się, że były tam od początku lub połowy XIX wieku. W południowym Ohio istniała droga o imieniu Hitler, nazwana na cześć bardzo szanowanej rodziny o nazwisku Hitler na długo przed erą nazistowską (w XIX wieku). Nie wiem, czy nazwa drogi zmieniła się od czasów nazistów. Byłoby interesujące się dowiedzieć.

N. 5 7 Floryda, USA

Wiem, jak się nudzić, pułkowniku Klink!!

Sierżant, Hamburg, Niemcy

Prawdziwe imię Hitlera brzmiało Jason. Miał na nazwisko Tomasz. W rzeczywistości grał w koszykówkę na Uniwersytecie Kalifornijskim w latach 30. i wcale nie wyglądał jak zdjęcia znanego nam „Hitlera”. Facet z wąsami był dublerem. Z drugiej strony Jason Thomas bardzo przypominał aktora Tima Allena.

00 G. W. Trade Lake, WI Stany Zjednoczone

Właśnie sprawdziłem Google Maps i rzeczywiście, w Ohio jest nie tylko Hitler Road, ale także Cmentarz Hitlera Ludwiga niedaleko Hitler Road, na którym znajduje się również mała kaplica zwana Kaplicą Hitlera Ludwiga, okolica. Ja też chciałem wiedzieć, czy są jeszcze ludzie o nazwisku Hitler. Ponadto niektóre badania pokazują, że w rzeczywistości Schiklgruber, Hiedler i Hitler to nazwiska związane z Adolfem Hitlerem. Nie wiem skąd wzięły się inne wymienione nazwiska. Wiem, że krąży wiele plotek o Hitlerze, więc staram się trzymać faktów, jakie tylko mogę.

UV z Beverly Hills w USA

Ludzie nie traktują tego poważnie. Tak, nie ma innego nazwiska Hitlera w podręcznikach historii oprócz Schicklgrubera. Hitler kazał zniszczyć swoje metryki urodzenia. Przeczytaj „Powstanie i upadek III Rzeszy”, spisane na podstawie zeznań oficjalnego tłumacza Hitlera, który był obecny na wszystkich zagranicznych spotkaniach dygnitarzy.

TAD Montreal, Kanada

Nie znam żadnego Hitlera w moim mieście, ale w północnym Ontario jest swastyka. Podczas II wojny światowej władze próbowały nakłonić radę miejską do zmiany nazwy na Milton, ale miasto odmówiło, twierdząc, że symbol i nazwa przyniosły szczęście rodzimej Holandii. Róża pod inną nazwą…

B. Y. Kinston, Ontario, Kanada

Re: pochodzenie imienia Hitler. Pochodzenie imienia Hitler wyczytałem, gdy byłem chłopcem, w niemieckim roczniku młodzieżowym, wydaniu około 1938 r., prawdopodobnie Der gute Kamerad, rzadziej Das neue Universum. Hitler to skrót od Hütteler (Huetteler). Huette to chata (mały dom), więc Huetteler jest budowniczym chat.

Mike  Rio de Janeiro, Brazylia

Pettigrew to nazwisko pochodzące od hugenotów, występujące w Szkocji od XIII wieku, które trafiło również do Irlandii przez Plantację Ulsteru. Pierwotnie Petit Cru oznaczało mały wzrost.

TIUL, Wielka Brytania

Po drugiej wojnie światowej rozeszła się okropna nieprawdziwa plotka, że jest „Żydem” lub w połowie itd. Nie jesteś Żydem, chyba że twoja matka była….tak było od tysięcy lat…chyba że się nawrócił, czego nigdy nie zrobił. Poszukałem i odkryłem, że jego matka była RC. Nienawidzę myśleć, że ci sami ludzie, którzy chętnie współpracowali z nazistami, tj. francuscy vichy, zrobili to, aby złagodzić fakt, że ich religie popierały i utrwalały takie ludobójstwo na Żydach od czasów Konstantyna do II wojny światowej…

W rzeczywistości dobrze po tym, jak wszyscy naziści zostali aresztowani i zniknęli, Żydzi nadal byli zabijani, gwałceni i bici, zwłaszcza w Polsce, nawet dzisiaj. Nie jest słuszne obwinianie tylko Niemiec… znaczna część Europy była odpowiedzialna i powinna zapłacić… Wstydzę się mojego niemieckiego dziedzictwa…

Bret L. Nowy Jork, USA

Imię Hitler z pewnością ma swoje korzenie w niektórych austriackich dialektach.

Woblenko, Moskwa, Rosja

Zgadzam się z  Australia i Sheffield, Wielka Brytania. Na początku wiele kobiet, które rodziły, nadało dzieciom imiona Adolfa, a nawet Hitlera, ale po przegranej przez Niemców większość matek zmieniła imiona.

Mews V. , Payson Stany Zjednoczone

„Okropna nieprawdziwa plotka rozeszła się po drugiej wojnie światowej, że jest „Żydem” lub w połowie itd. Nie jesteś Żydem, chyba że twoja matka była…. tak było przez tysiące lat”. Całkowicie zły Jim, nawet jeśli tak jest. Jest bigoteryjna i dyskryminująca i nie ma jej nigdzie w Prawie Mojżesza. To jest coś, co wymyślili nienawidzący gojów arbitralni talmudyści. Nie ma logicznego powodu, dla którego, jeśli twój ojciec jest Żydem, nie jesteś Żydem, jeśli pochodzisz od niego, to czysta głupota upierać się, „ponieważ tak było przez długi czas”, że zatem musi to być prawda. To oczywisty błąd logiczny.

Xavier Knight,  USA

Pierwotne imię Hitlera brzmiało właściwie „Gobblescock”. A młody Adolf miał przez 2 lata australijską nianię (Matilda Roopouch), która udzielała mu kilku podstawowych lekcji angielskiego. Młody Adolf zdał sobie sprawę, że będzie miał dużo zastraszania, jeśli jego koledzy z klasy dowiedzą się, na co przetłumaczono „Gobblescock” po angielsku. Fakt ten w połączeniu z niesamowitymi umiejętnościami młodego Adolfa i zamiłowaniem do baseballu (kolejna gra, którą poznał dzięki swojej niani) ~ zwłaszcza jako pałkarza ~ zaowocował zmianą jego nazwiska na “Hitter”. Jednak z powodu błędu biurokratycznego w austriackim Ministerstwie ds. Zmian Nazwisk i Polowań na Cietrzew ~ „Hitter” został błędnie wpisany jako „Hitler”.

Moosejaw Kanada

Cześć chłopaki! Posłuchaj tego. W stolicy Rumunii Bukareszcie znajduje się cmentarz żydowski o nazwie Filantropia, Bulevard Ion Mihalache. Cóż, według inpolitics.ro w artykule, Povestea mormantului lui Hittler din cimitirul evreiesc-inpolitics.ro, rumuńskiej stronie internetowej, znajduje się kamień nagrobny noszący imię pewnego Adolfa Hitlera, zmarłego w 1892 roku. Ewentualni badacze ujawnili, że jest austriackim krawcem, który przeniósł się do Rumunii. Ciekawe ech…

Gogu N. , Bukareszt Rumunia

W 1935 roku w książce telefonicznej Nowego Jorku w Stanach Zjednoczonych wymieniono 1024 „Hitlerów”. Dziesięć lat później nie było już ani jednego. Gdzie oni wszyscy poszli?

Kolde Z.

Imię nie czyni osobą, którą się stajesz, oczywiste jest, że mężczyzna miał coś nie tak w głowie. I gdyby nie było w nim żadnego człowieczeństwa, wracałoby to do natury lub wychowania roya, bez względu na jego imię, wciąż jest bardzo chorym człowiekiem. Żal mi ludzi, którzy mają takie samo nazwisko, zmieniłbym moje na, gdyby uderzyło to mamę nikt nie byłby dumny, nawet gdybyś nie był spokrewniony.

Kierowca, Sunshine Australia

Prawdziwe imię Adolfa Hitlera brzmiało w rzeczywistości jak ochrzczonego Adolfa Hitlera. Odkąd skończyłem dziesięć lat, prowadziłem badania na temat Hitlera. Jestem teraz w dziesiątej klasie.

Ert UQ.  Ameryka Północna

Wielkie nieba! Mój przodek, Jonas Huttler, przybył do USA z Pragi w 1863 roku, aby walczyć w armii Unii. Zawsze był zagadką, od dawna po wojnie. Zmarł jako starszy w Niemieckim Kościele Reformowanym, chociaż został ochrzczony w wieku 24 lat na krótko przed poślubieniem Grety Pfilzer (siostry kolegi z wojska) – mimo że niemiecki Kościół Reformowany praktykował chrzest niemowląt. Od dawna sądziliśmy, że był błądzącym mennonitą lub Dunkardem, dopóki ktoś nie pojechał do Czech, nie przejrzał starych zapisów i nie odkrył, że Jonas Huttler pochodził z rodziny żydowskich introligatorów (jednego z kilku zawodów, którymi zajmował się po osiedleniu się w Illinois po wojnie cywilnej). Wojna).

Yund R.USA

Nie mam pojęcia  o nazwisku Hitler, ale młody Adolf wyrządził nieodwracalną szkodę popularności wąsa jak szczoteczka do zębów i skądinąd wspaniałego zarostu.

Wrinft, Crooked Creek w Australii

Wszystkie oryginalne nicki dyskutujących powyżej w treści zapisu osób zostały zmienione.

Tom Zwk

Polecamy również: Ukraińcy przyznają, że kontrofensywa to niewypał

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!