Wiadomości

To będzie dla włoskiej gospodarki straszliwy cios

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

45 milionów turystów mniej w tym roku we Włoszech, straty w wysokości 30 miliardów euro – takie konsekwencje pandemii koronawirusa przedstawiono w raporcie dla federacji dzierżawców i właścicieli plaż. Apelują oni do rządu o wsparcie finansowe.

Obliczono też, że 360 milionów euro będzie kosztować zapewnienie środków bezpieczeństwa turystom wypoczywającym nad morzem podczas tegorocznego lata, które upłynie pod znakiem pandemii. To średni wydatek w wysokości 12 tysięcy euro w przypadku każdej płatnej plaży.

W związku z nakazem zachowania dystansu społecznego konieczne będzie zapewnienie jego przestrzegania poprzez oddzielenie poszczególnych rodzin wypoczywających na plaży, a także maseczek oraz innych środków ochrony osobistej.

Przedstawiciele branży najemców plaż przed tegorocznym sezonem – najtrudniejszym w historii i w dalszym ciągu niepewnym – zwrócili się do włoskiego rządu o pakiet ratunkowy, w tym o stworzenie nadzwyczajnego funduszu dla turystyki, o obniżenie opłat za dzierżawę oraz podatku VAT z 22 do 10 procent.

Ponadto federacja zaproponowała, aby rodziny o niższych dochodach otrzymały bony w wysokości 480 euro do wykorzystania w czasie wakacji na włoskim wybrzeżu.

/Polsat News/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!