Wiadomości

Donald Trump zaszokował lekarzy pomysłem na zwalczanie koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent USA Donald Trump zaproponował, by osobom zakażonym koronawirusem wstrzykiwać do organizmu środki dezynfekujące. Lekarze łapią się za głowę – pisze portal Do Rzeczy, powołując się na doniesienia BBC.

W czwartek jeden z urzędników Białego Domu przedstawił wyniki badań rządu USA, które wykazały, że koronawirus wydaje się słabnąć szybciej po ekspozycji na światło słoneczne i ciepło.

Badanie wykazało również, że wybielacz może zabić wirusa w ślinie lub płynach oddechowych w ciągu pięciu minut, a alkohol izopropylowy może to zrobić jeszcze szybciej.

– Znam środek dezynfekcyjny, który zabija koronawirusa w jedną minutę. Jest jakiś sposób, żeby zrobić z tym coś w rodzaju zastrzyku. (…) Widzę, jak dostaje się do płuc i robi tam świetną robotę. Byłoby interesujące, żeby to sprawdzić – powiedział Donald Trump.

Lekarze ostrzegają, że pomysł prezydenta może mieć fatalne skutki. Dr Vin Gupta, pulmonolog, powiedziała NBC News, że “koncepcja wstrzykiwania lub połykania produktu czyszczącego do organizmu jest nieodpowiedzialna i niebezpieczna”. Dodała, że “to powszechna metoda, z której ludzie korzystają, gdy chcą się zabić”.

Kashif Mahmood, lekarz z Charleston w stanie Wirginia Zachodnia, napisał na Twitterze: “Jako lekarz nie mogę zalecić wstrzykiwania środków dezynfekujących do płuc ani stosowania promieniowania UV wewnątrz ciała w celu leczenia COVID-19”.

Z kolei John Balmes, pulmonolog z Zuckerberg San Francisco General Hospital, ostrzegł, że nawet opary z wybielacza mogą powodować poważne problemy zdrowotne.

/BBC, Do Rzeczy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!