Polska Wiadomości Żydzi

Tłumy na pogrzebie polskiego wolontariusza zamordowanego przez Żydów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Damian Soból zginął 1 kwietnia na terenie Strefy Gazy, w wyniku celowego, żydowskiego ostrzału konwoju humanitarnego organizacji World Central Kitchen (WCK). Dziś odbył się jego pogrzeb.

Tłumy na pogrzebie polskiego wolontariusza zamordowanego przez Żydów. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w jego rodzinnym mieście – Przemyślu na podkarpaciu. Mszę świętą o godz. 10 w kościele Salezjanów pw. św. Józefa poprzedziła modlitwa różańcowa.

Po zakończeniu mszy kondukt żałobny przeszedł ulicami miasta od ul. Salezjańskiej aż do cmentarza przy ul. Przemysława. Przemarsz był zabezpieczany przez funkcjonariuszy policji i straży miejskiej. Zmarłego żegnała rodzina oraz tłumy wiernych.

Podczas ostatniego pożegnania Damian Soból został odznaczony Orderem Odrodzenia Polski. W uroczystości wzięli udział przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP oraz wojewoda podkarpacki.

W kościele św. Józefa pojawił się ambasador Palestyny oraz założyciel World Central Kitchen Jose Andreas. Pojawił się także ambasador Turcji. Nie było natomiast ambasadora Izraela. Jak pamiętamy, tenże, zamiast przeprosić rodzinę ofiary, zaczął wyzywać Polaków od “antysemitów”. Z kolei jego krajanie wypisywali w sieci obraźliwe komentarze pod adresem zmarłego oraz Narodu Polskiego.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu, wbrew udowodnionym faktom celowego ostrzału oświadczył, że siły izraelskie zabiły pracowników World Central Kitchen “nieumyślnie”.

Cześć pamięci zamordowanego! Prosimy o modlitwę za Jego duszę!

Polecamy również: Kolejni Ukraińcy przemycali do Polski nachodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!