Wiadomości

Tłumy na Marszu dla Życia i Rodziny w Rzeszowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tłumy wiernych – dzieci, seniorów i całych rodzin – wzięły udział w Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę po południu wyruszył z kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Marsz odbył się w ramach II Dnia Świętości Małżeństw i Rodzin.

Według organizatorów Marsz dla Życia i Rodziny organizowany jest po to, aby dać „świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci”.

Hasło tegorocznego marszu brzmiało: „Seksedukacja to deprawacja!”.

Uczestnicy marszu śpiewali piosenki afirmujące rodzinę, m.in.: „rodzinka jest jak witaminka”. Nieśli transparenty, m.in.: „Znajdź dziewczynę, załóż rodzinę”, „Tylko prawdziwa rodzina świat utrzyma”, „Aborcja = zabijanie”, „Zainwestuj w rodzinę”, „Brońmy rodziny”.

Zdaniem organizatorów w marszu wzięło udział około 2-3 tys. osób. Policja szacuje liczbę uczestników na 1,5 tys.

Marsz poprzedziła adoracja Najświętszego Sakramentu i msza w intencji małżeństw i rodzin w kościele św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Uczestnicy marszu przeszli do parku Papieskiego przy rzeszowskiej katedrze na piknik rodzinny „Idźcie do Józefa”.

Organizatorzy zapewniali, że wydarzenie jest okazją do modlitwy, duchowego wzrostu, świadectwa w obronie życia i do dobrej zabawy.

W programie pikniku przewidziano atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym: budowanie domków dla owadów, latawców, wyrabianie garnków, rodzinną strefę strzelania z łuku, strefę miłosiernego samarytanina, czyli strefę ratowania życia i pomagania bliźniemu, strefę fotograficzną z błyskawicznym wydrukiem zdjęć i koncerty muzyczne.

W czasie wydarzenia prezentowały się też liczne wspólnoty katolickie i ośrodek adopcyjny. Ponadto w czasie pikniku przewidziano także możliwość modlitwy i spowiedzi. Na zakończenie odbędzie się uwielbienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w parku Papieskim i Apel Jasnogórski.

/wpolityce.pl, foto: nowiny24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!