Wiadomości

“WSJ”: Ukraińscy negocjatorzy i Roman Abramowicz mają objawy otrucia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Roman Abramowicz i ukraińscy negocjatorzy pokojowi cierpią na objawy przypominające te po otruciu – informuje “Wall Street Journal”. Informacje te potwierdzają dziennikarze śledczy grupy Bellingcat, którzy piszą o “broni chemicznej”.

“Bellingcat może potwierdzić, że u trzech członków delegacji uczestniczących w rozmowach pokojowych między Ukrainą a Rosją w nocy z 3 na 4 marca 2022 r. wystąpiły objawy zatrucia bronią chemiczną. Jedną z ofiar był rosyjski przedsiębiorca Roman Abramowicz” – przekazano.

Według informacji “WSJ”, stan zdrowia Romana Abramowicza i ukraińskich negocjatorów, do których należy m.in. krymskotatarski prawodawca Rustem Umerow, poprawił się, a ich życie nie jest zagrożone.

Zachodni eksperci, którzy przyjrzeli się sprawie, stwierdzili, że trudno ustalić, czy objawy były spowodowane przez czynnik chemiczny, biologiczny, czy też przez jakiś rodzaj ataku promieniowania elektromagnetycznego – informuje gazeta.

Źródło:
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-03-28/wsj-ukrainscy-negocjatorzy-i-roman-abramowicz-maja-objawy-otrucia/?ref=slider

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!