Islam Świat Wiadomości

Terrorystą z Nowego Yorku jest muzułmański imigrant z Uzbekistanu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj wieczorem, zaledwie kilka przecznic od pomnika, który upamiętnia ofiary zamachu na World Trade Center, mężczyzna krzyczący „Allah Akhbar” wjechał w tłum ludzi znajdujących się na chodniku zabijając przy tym 8 osób, a kolejnych 11 raniąc.

Poznaliśmy już tożsamość sprawcy, opublikowano także nagranie z momentu jego zatrzymania.

Mężczyzna nazywa się Sayfullo Saipov. Wczoraj wjechał wynajętą furgonetką na chodnik i ścieżkę rowerową w Nowym Jorku, rozjeżdżając blisko 20 osób. 8 z nich zmarło.

Później uderzył w inne auto, co wyhamowało jego śmiertelny rajd. Saipov wysiadł z samochodu i zaczął spacerować z imitacją broni palnej, w tym samym czasie krzyczał „Allah Akhbar”.

Policji udało się go zatrzymać, mężczyzna został postrzelony i obezwładniony. Na upubliczniony nagraniu widać leżących poszkodowanych i nadjeżdżające radiowozy, a później moment aresztowania mężczyzny.

Możemy zaobserwować także przypadkowych przechodniów, którzy pomagają rannym w oczekiwaniu na przyjazd karetek pogotowia.

Po tym zdarzeniu prezydent Donald Trump poinformował we wtorek na Twitterze, że polecił Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaostrzenie – jak się wyraził – „i tak już ekstremalnego” programu kontroli przybywających do USA cudzoziemców.

Według danych służb napastnik pochodzi z Uzbekistanu, a do Stanów Zjednoczonych przybył w 2010 roku. Policja nie potwierdza jeszcze motywów działania mężczyzny, jednak nie ciężko zgadnąć co mogło nim kierować. W trakcie ataku krzyczał wspomniane już „Allah Akhbar”, a w kierowanej przez niego furgonetce znaleziono list, w którym deklarował wierność Państwu Islamskiemu.

Na podstawie informacji, które mamy obecnie, możemy stwierdzić, że był to akt terroru. Wyjątkowo tchórzliwy akt terroru – powiedział burmistrz Nowego Jorku, Bill de Blasio.

Źródło: wolnosc24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!