Polska Wiadomości

W Wałczu młody chłopak został skazany za antyaborcyjny transparent

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Rejonowy w Wałczu skazał 19-letniego Damiana Krasowskiego za to, że w miejscu publicznym prezentował „nieprzyzwoity wizerunek”, czyli baner przedstawiający płód dziecka po dokonaniu aborcji. Za wskazany czyn nastolatek został ukarany grzywną w wysokości 500 złotych. Według lekarza Andrzeja Subocza, wyrok może stanowić przykład zastraszania ludzi, którzy mają odwagę mówić prawdę o aborcji.

Na banerze, jak uzasadnia sąd, widać dużo krwi, a zwłoki płodu są powykręcane w nienaturalny sposób, co spowodowało zgorszenie przechodniów. Sędzia wymierzył skazanemu grzywnę w wysokości 500 zł, lecz odstąpił od opłat, ponieważ nastolatek nie pracuje i nie posiada środków finansowych.

Jak zauważa Andrzej Subocz, lekarz i radny Wałcza, uzasadnienie wyroku, określające wizerunek abortowanego dziecka nieprzyzwoitym, brzmi kuriozalnie.

Nieprzyzwoity w znaczeniu językowym to perwersyjny, rozpustny, a w tym wypadku mamy do czynienia z próbą zwrócenia uwagi opinii publicznej na zło, jakim jest zabijanie nienarodzonych – stwierdza lekarz.

Chciałbym wiedzieć, ile zgłoszeń ze strony policjantów podanych w wyroku jako świadkowie dotyczyło np. wulgaryzmów zasłyszanych na ulicy czy chociażby pornografii, która wylewa się z obskurnych czasopism. Nie słyszałem, by za wulgaryzmy padające w czasie tzw. czarnych marszów ktokolwiek poniósł konsekwencje.

Radny uważa, że w tej sprawie nastąpiło absurdalne odwrócenie pojęć: za dobro i odwagę kara, tolerancja dla zachowań nieprzyzwoitych. Zabijanie nienarodzonych dzieci jest zbrodnią i o tym należy głośno mówić – stwierdza. – W moim głębokim przekonaniu Damian zasługuje na szacunek i może być wzorem odwagi i determinacji, z jaką należy walczyć o prawdę.

Wyrok zapadł 20 września. Sprawa będzie miała ciąg dalszy. 2 listopada o 9.00 w Sądzie Rejonowym w Wałczu odbędzie się rozprawa odwoławcza. Pomoc prawną dla nastolatka zaoferował Instytut Ordo Iuris.

Nastoletni Damian, ukarany za „nieprzyzwoity wizerunek” uśmierconego w wyniku aborcji dziecka, otrzyma pomoc prawną Instytutu Ordo Iuris. Wyrok nakazowy już utracił moc. A 2 listopada na pierwszej rozprawie zjawi się mec. Kacper Chołody, doświadczony obrońca ruchów prolife – czytamy na profilu organizacji.

Źródło: wmeritum.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!