Wiadomości

Terrorysta, który dokonał zamachu w Sztokholmie, został ciężko pobity w szwedzkim więzieniu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Islamski terrorysta Rahmat Akiłow został pobity przez innego więźnia w celi więziennej – zdradza SVÖ Örebro.

Nielegalny imigrant, Rahmat Akiłow, ukradł ciężarówkę w dniu 7 kwietnia ubiegłego roku i wjechał nią w przechodniów w dzielnicy handlowej w centrum Sztokholmu. Pięć osób zostało zabitych, a 14 innych odniosło poważne obrażenia. W rezultacie Akiłow został aresztowany, a następnie skazany na dożywotnie więzienie. Wyrok odsiaduje w więzieniu o zaostrzonym rygorze Kumli.

Według SVT, 24-letni gangster wszedł do więziennej celi, w której odsiaduje wyrok terrorysta, po czym zamknął drzwi. Następnie terrorysta został dotkliwie pobity, tak że z celi dobiegały „krzyki i uderzenia”. Raport ze zdarzenia, które miało miejsce w więzieniu, informuje, że 24-latek zadał „kilka ciosów” Akiłowowi, gdy został powalony na ziemię.

Nie jest jasne, w jakim stanie jest uzbecki terrorysta i dlaczego 24-latek go zaatakował. Karin Eldbom, prowadząca policyjne śledztwo, jedynie potwierdziła otrzymanie zawiadomienia o przemocy wobec więźnia.

Akiłow powiedział podczas swojego procesu, że celem jego aktu terrorystycznego było zabicie jak największej liczby Szwedów. W Szwecji przebywał nielegalni i miał być deportowany z kraju przed dokonaniem ataku.

Według prokuratora generalnego, Akiłow w nagranym przez siebie filmie wideo ślubował lojalność Państwu Islamskiemu.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!