Wiadomości

Kolejni nielegalni imigranci zatrzymani przez Straż Graniczną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymali trzech obywateli Wietnamu, którzy próbowali bez dokumentów przekroczyć granicę. Zatrzymano również 69-letniego obywatela naszego kraju, który pomagał cudzoziemcom.

Podróżowali samochodem marki Volkswagen Passat, kierowanym przez mieszkańca województwa mazowieckiego. Nie
posiadali żadnych dokumentów natomiast oświadczyli, że są obywatelami Wietnamu. Kierowcy, za udzielanie obywatelom Wietnamu pomocy w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Trwa ustalanie tożsamości zatrzymanych oraz okoliczności ich wjazdu i pobytu w Polsce.

Z kolei funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kaliszu zatrzymali trzech cudzoziemców bez dokumentów. Mężczyźni dostali się do naszego kraju ukryci w naczepie ciężarówki na polskich numerach rejestracyjnych.

Cudzoziemcy podawali się za obywateli Iranu oraz Iraku. Pracownik firmy transportowej, który rozładowywał pojazd, zauważył w naczepie trzech mężczyzn. Wezwano funkcjonariuszy Straży Granicznej. Cudzoziemcy zostali zatrzymani. Trwa ustalanie ich danych osobowych, obywatelstwa, trasy podróży. Funkcjonariusze SG ustalą także czy nie zostały złożone w innym państwie wnioski o ochronę międzynarodową. Kierowcę ciężarówki przesłuchano w charakterze świadka.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!