Wiadomości

Talibowie przejęli kontrolę nad znacznymi częściami stolic prowincji Zabol i Nimroz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Talibowie donoszą, że w wyniku prowadzonego natarcia miasta Kalat (stolica prowincji Zabol, w południowo-wschodniej części kraju) i Zarandż (stolica prowincji Nimroz, w południowo-zachodniej części) w dużej mierze znalazły się pod kontrolą mudżahedinów.

Mniej więcej do połowy lipca Talibowie koncentrowali się na “oczyszczaniu” z sił rządowych terenów wiejskich i małych miasteczek, “oszczędzając” stolice prowincji. Teraz przyszedł czas i na nie… Jak już informowaliśmy, Talibowie przejęli już niemal pełną kontrolę nad miastem Laszkargah, stolicą prowincji Helmand, gdzie siły rządowe utrzymują się już tylko w kilku izolowanych i broniących się w okrążeniu punktach. Talibowie przejęli też kontrolę nad znacznymi częściami Heratu i Kandaharu, a wczoraj pojawiły się doniesienia o podjęcia natarcia na stolicy prowincji Dżozdżan i Sar-e Pol, na północy kraju:

Talibowie wznowili ofensywę na północy Afganistanu

Teraz z kolei nadeszła informacja, że w wyniku prowadzonego natarcia miasta Kalat (stolica prowincji Zabol, w południowo-wschodniej części kraju) i Zarandż (stolica prowincji Nimroz, w południowo-zachodniej części) w dużej mierze znalazły się pod kontrolą mudżahedinów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!