Felietony

Tak zwyrodnialcy z ubogaconego kulturowo Malmö pastwili się nad swoimi ofiarami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

23 lipca dwóch 15-latków z Svedali poszło do centrum handlowego Emporia w Malmö. Ledwie tam dotarli zostali złapani przez dwóch rówieśników, którzy następnie przez trzy godziny pastwili się nad nimi.

Zaczęło się od tego, że jeden chłopiec siedział przed toaletą, czekając na przyjaciela. W pewnym momencie zauważył, że dwóch facetów go obserwuje. Kiedy przyjaciel wyszedł z toalety, chcieli odejść, ale tamci dwaj poszli za nim. Nagle jeden z nich, mający 16 lat, złapał jednego z chłopców za szyję.

Chłopcy zostali następnie poprowadzeni do garażu na rowery, tam ich bito i straszono. Jeden z napastników miał nóż. W drodze do garażu do sprawców przyłączyła się dziewczynka, która próbowała powstrzymać napastników, ale ci nic sobie z niej nie robili

Chłopcom zabrano karty i telefony, a nadto zmuszeni zostali do całowania butów napastników, a gdy to robili, byli kopali w twarze. Jeden z chłopców powiedział, że „kopali ich jak na treningu piłkarskim”.

Chłopcy zostali zmuszeni do pójścia z napastnikami do bankomatu, gdzie wypłacili w sumie 1400 koron, które przekazali napastnikom. Niemniej jednak sprawcy nie byli usatysfakcjonowani, zabrali swoje ofiary w okolice przedszkola, gdzie w dalszym ciągu się nad nimi pastwili.

Tam byli bici i kopani. Obaj chłopcy byli też przypalani papierosami, a jednemu z nich zapalono zapalniczką włosy. Zanim ich zwolniono, napastnicy powiedzieli im, że mają w pobliżu przyjaciela z bronią. Mają więc czekać co najmniej 15 minut, bo jeśli oddalą wcześniej, oni się o tym dowiedzą.

Kilka dni temu szesnastolatek został aresztowany i oskarżony o brutalny napad. Jego wspólnik ma tylko 14 lat i w związku z tym nie odpowie przed sądem za swój czyn.

Napastnicy całe zdarzenie filmowali. Filmy znalezione w jednym z telefonów stanowią istotny dowód w sprawie. W tym samym telefonie był też film, na którym uwieczniono podobna napaść, która miała miejsce kilka miesięcy wcześniej.

Była dziewczyna oskarżonego 16-latka powiedziała policji, że w ciągu ostatnich pięciu miesięcy wysłał do niej około siedem filmów, w których rabuje, atakuje lub grozi szwedzkim nastolatkom.

/nyheteridag.se/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!