Wiadomości

Tak sąd przepchnął zakaz Marszu Niepodległości. Oto nagranie z rozprawy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal Media Narodowe dotarł do nagrania z rozprawy ws. uchylenia decyzji wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia Marsz Niepodległości. Nagranie potwierdza słowa Roberta Bąkiewicza, który już wcześniej informował, że sędzia Andrzej Sterkowicz nie reagował na problemy techniczne.

Jak poinformował prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz, przedstawiciele tej organizacji nie mieli możliwości usłyszeć uzasadnienia niekorzystnego postanowienia sądu. Mimo problemów technicznych, sędzia Andrzej Sterkowicz nie reagował.

“Skandal! W trakcie uzasadnienia wyroku sędzia Andrzej Sterkowicz nie reagował na sytuację, w której nasz pełnomocnik zgłaszał, że w trybie połączenia cyfrowego nie słyszymy uzasadnienia decyzji ze względów techn. (przerywanie dźwięku) Prosiliśmy o przerwę. Sąd miał nas w nosie!” – stwierdził Bąkiewicz.

Słowa Roberta Bąkiewicza potwierdza fragment nagrania, do którego dotarł portal Media Narodowe:

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości złoży odwołanie od skandalicznej decyzji sądu. Niezależnie od rezultatu odwołania, Marsz Niepodległości 2021 odbędzie się.

“Składamy odwołanie, do wyższej instancji od haniebnego wyroku sędziego Andrzeja Sterkowicza, który uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o zarejestrowaniu Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego. Zapraszamy 11 listopada do Warszawy! Marsz się odbędzie!” – podkreślił Robert Bąkiewicz.

/medianarodowe.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!