Wiadomości

Tak przebiegały i przebiegają dzisiejsze protesty “żółtych kamizelek” we Francji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komenda Policji w Paryżu poinformowała, że do godziny 18.00 w stolicy Francji aresztowano 168 osób. Akcja protestacyjna w Paryżu miała tym razem zdecydowanie mniejszy zasięg niż przed tygodniem. Według prefektury wzięło w niej udział ok. 3 tysiące osób. Do rozpędzania tłumy policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych, a także pałek.

W Tuluzie wciąż jest niespokojnie. Na placu Capitol trwają starcia „żółtych kamizelek” z policją, która stara się rozproszyć ludzi przy użyciu gazu łzawiącego, o czym informuje obecny na miejscu dziennikarz France Bleu Occitanie. W mieście tym, według władz, protest zgromadził ok. 4.500 osób. Protestujący wznieśli barykady, które podpalali podczas ataku policji. Władze poinformowało o 10 rannych: w tym trzech po stronie policji i siedmiu po stronie demonstrantów.

W Bordeaux mobilizacja protest „żółtych kamizelek” zgromadził podobną ilość ludzi co przed tygodniem, tj. prawie 4500 osób. Tu także demonstranci starli się z policją.

W Saint-Etienne na ulice wyszło ok. 1,5 – 1,8 tys. osób. W starciach z policją rannych zostało dotąd pięć osób. Według stanu z godziny 18.00 aresztowano tam 104 osoby.

Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w sumie protesty w całej Francji „żółtych kamizelek” zgromadziły dziś 66.000 osób, tj. połowę z tego, co było przed tygodniem.

/LCI/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!