Wiadomości

Tak ma wyglądać “strefa bezpieczeństwa” w północno-wschodniej Syrii /mapa/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już informowaliśmy, w toku wczorajszych wielogodzinnych negocjacji prezydentów Rosji i Turcji, Władimira Putina i Recepa Erdogana, które odbyły się w Soczi, Moskwa i Ankara uzgodniły, że jednostki rosyjskie i syryjskie wkroczą na teren północno-wschodniej Syrii, nie objęty operacją turecką, przy czym obsadzanie go zacznie się w środę.

Jednostki rosyjskie i syryjskie mają „ułatwić” wycofanie jednostek kurdyjskich z bronią i sprzętem, poza 32-kilometrową strefę ciągnącą się wzdłuż granicy syryjsko-tureckiej, co powinno zakończyć się w ciągu 150 godzin, poczynając od godz. 12:00 23 października 2019 r. W tym samym czasie rozpoczną działalność wspólne patrole rosyjsko-tureckie, które będą patrolowały teren w 10-kilometrowej strefie – na wschód i na zachód od obszaru objętego operacją Wiosna Pokoju.

Rosja i Turcja mają ze sobą ściśle współpracować na rzecz ułatwienia bezpiecznego i dobrowolnego powrotu uchodźców. Mają też wprowadzić wspólny mechanizm inspekcji i weryfikacji w celu nadzorowania i koordynowania wdrażania niniejszego memorandum.

A jak ma się przedstawiać sytuacja w północno-wschodniej Syrii? Ano popatrzmy:

A tu tę mapę można obejrzeć sobie w większej rozdzielczości:
https://southfront.org/wp-content/uploads/2019/10/1-107.jpg

/southfront.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!