Wiadomości

Wojciech Smarzowski zrealizuje serial o Wielkiej Lechii?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ostatnich dniach coraz głośniej o nowej produkcji filmowej Wojciecha Smarzowskiego, który dał się poznać jako osoba szczerze nienawidząca Kościoła Katolickiego. Tym razem zamierza on ponoć zrealizować serial o Imperium Lechitów, które to miało rzekomo pokonać Juliusza Cezara i Aleksandra Wielkiego.

Serial jest planowany na kilka sezonów i ma stanowić polską odpowiedź na Grę o tron. Reżyser o swoim projekcie po raz pierwszy mówił w 2017 r.

– Być może następna historia będzie o Słowianach. Opowieść o tym, że przed chrztem też byliśmy – powiedział odpowiadając na pytania podczas konferencji prasowej zwołanej z okazji premiery filmu Kler.

Ostatnio z kolei, występując podczas Akademii Sztuk Przepięknych w trakcie Pol’and’Rock Festival 2019, Smarzowski poinformował, że konsultantem serialu będzie Igor D. Górewicz, rekonstruktor historyczny i rodzimowierców. Mitologia słowiańska i religia przedsłowiańska będą istotnymi elementami eposu Smarzowskiego.

Górewicz jest liderem Drużyny Grodu Trzygłowa i jest związany ze zrzeszeniem Rodzima Wiara, kierując jej zachodniopomorskim oddziałem, zatem – jak możemy się spodziewać – w serialu powinniśmy zobaczyć ludzi wierzących w Swaroga, Peruna czy Mokosza.

/historia.org.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!