Europa Wiadomości

Szwedzi chcą zmusić Polskę i Węgry do przyjmowania “uchodźców”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ostatnio na ulicach Sztokholmu przeprowadzono uliczną sondę.  Pytani mieszkańcy Sztokholmu stwierdzili że inne kraje UE powinni im pomóc i też przyjmować imigrantów.

Zapytano mieszkańców Sztokholmu, czy kraje niechętne przyjmowaniu imigrantów jak Polska i Węgry, powinny być zmuszone przez UE do ich przyjmowania. „Tak uważam, że tak” – z radością mówi Szwedka.

„Mam taką nadzieję, to by było miłe. To bardzo skomplikowana sytuacja, ale oczywiście jeżeli te kraje są w UE i to jest porozumienie, które wszyscy mamy, to uważam, że powinni przyjąć tą część, która im się należy. Jednak myślę, że boją się, że sobie z tym nie poradzą” – tłumaczy starszy mężczyzna.

„Gdyby UE mogła, ale nie myślę żeby to było możliwe. Jest to beznadziejna sytuacja” – odpowiada inny mieszkaniec Sztokholmu.

„Myślę, że wszyscy powinniśmy sobie pomagać nawzajem i jeżeli niektóre kraje nie chcą za bardzo pomagać, powinniśmy przynajmniej wykombinować jak zmusić ich do zapłacenia za pomoc którą my i inne kraje udzielamy” – wyjaśnia inna osoba. „Tak uważam, że każdy kraj powinien przyjąć niektórych z nich a nie tylko Niemcy i Szwecja.” – tłumaczy kolejny.

Bardziej trzeźwo zachowała się tutaj (prawdopodobnie studentka z Francji), która nie uważa, żeby przymus byłby dobry w takim przypadku. „Z przymusu nie udzieliliby koniecznie najlepszej opieki i być może to nie najlepiej dla uchodźców być w kraju, który jest do tego zmuszony. To niekoniecznie dobre rozwiązanie” – mówi.

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!