Europa Wiadomości Wiara

Szwedzcy duchowni domagają się przyznania azylu ochrzczonym imigrantom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal tvp.info przedstawiciele Rady Kościołów w Szwecji domagają się przyznawania azylu migrantom-konwertytom. – W krajach muzułmańskich apostazja często karana jest śmiercią – argumentowali podczas spotkania w tej sprawie, z dyrektorem szwedzkiego urzędu ds. Migrantów.

Duchowni, wśród nich kard. Anders Arborelius, katolicki biskup Sztokholmu, są poruszeni przypadkami wydalenia ze Szwecji muzułmanów nawróconych na chrześcijaństwo. Przedstawiciele wszystkich Kościołów domagają przyznawania takim osobom azylu.

Poświęcone tej sprawie spotkanie dyrektora szwedzkiego urzędu ds. migrantów z przedstawicielami tamtejszej Rady Kościołów trwało kilka godzin – informuje KAI.

Zdaniem kard. Arboreliusa, co roku około tysiąca muzułmanów decyduje się w Szwecji na chrzest. – W większości, przyjmują wiarę we wspólnotach zielonoświątkowców, ale dla pozostałych chrześcijan nie ma to znaczenia. W obronie konwertytów jednoczą się zgodnie wszystkie Kościoły – podkreślił kard. Arborelius.

– Staraliśmy się wyjaśnić sytuację tych, którzy nawrócili się na wiarę chrześcijańską. Mówiliśmy też o tym, że nie jest łatwo rozpoznać, kiedy mamy do czynienia z prawdziwą wiarą, dlatego konwertytom trzeba poświęcić dużo czasu, trzeba ich uważnie wysłuchać, a zarazem zasięgnąć opinii tych, którzy im towarzyszyli w podjęciu tej decyzji – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Arborelius.

– Szwedzkim urzędnikom, którzy zazwyczaj są dość dalecy od religii, trudno jest to zrozumieć. My ze swej strony zaoferowaliśmy państwu naszą pomoc, aby urzędnicy mogli lepiej zrozumieć położenie konwertytów i byli świadomi, jaka jest sytuacja w ich rodzimych krajach. Pomyślmy, na przykład, w jakim niebezpieczeństwie znajdują się konwertyci odesłani do Afganistanu czy Iranu. Dlatego bardzo ważne jest zorientowanie się w sytuacji tych krajów, zanim odeśle się do nich chrześcijan – mówił duchowny

Co sądzicie o takich działaniach szwedzkiego kościoła? Piszcie w komentarzach.

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!