Wiadomości

W Gdańsku policja zatrzymała trzech Ukraińców w związku z ranieniem nożem Białorusina

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Białorusin został raniony nożem na libacji alkoholowej w Gdańsku. W sprawie zatrzymano trójkę obywateli Ukrainy. Do zdarzenia doszło w niedzielę 20 stycznia w jednym z hosteli przy ul. Trakt św. Wojciecha. Raniony trzykrotnie nożem Białorusin przebywa w szpitalu, osoby z którymi spożywał alkohol są z kolei zatrzymane w policyjnym areszcie – pisze Dziennik Bałtycki.

– Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy od dyspozytora pogotowia ratunkowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do libacji alkoholowej i kłótni między obywatelem Białorusi a Ukrainy i ten drugi miał ugodzić pierwszego nożem. Oprócz 40-letniego mężczyzny zatrzymano jeszcze 44-letnią kobietę, również obywatelkę Ukrainy. Oboje byli nietrzeźwi, badanie kobiety wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie, a wynik mężczyzny to ponad pół promila – poinformował asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Ponadto w trakcie policyjnej interwencji na miejscu przestępstwa została zatrzymana również 48-latka, która znieważyła interweniujących funkcjonariuszy. Cała trójka Ukraińców przebywa obecnie w policyjnym areszcie czekając na dalsze czynności z udziałem prokuratora. Śledztwo prowadzone jest w kierunku usiłowania zabójstwa, wyjaśniany oczywiście będzie też dokładny udział wspomnianych kobiet w zdarzeniu.

/dziennikbaltycki.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!