Wiadomości

Szwedka została zgwałcona przez trzech Afgańczyków, którzy całe zdarzenie uwiecznili na zdjęciach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zapadł wyrok w sprawie gwałtu zbiorowego na młodej mieszkance Kalmaru. Zdarzenie miało miejsce we wrześniu 2017 roku = trzej rzekomo nieletni Afgańczycy zaatakowali ją podczas spaceru i zgwałcili, całe zdarzenie uwieczniając na zdjęciach. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie.

Tego dnia kobieta, matka małego dziecka, zorganizowała z mężem przyjęcie. Wieczorem postanowiła się przespacerować. W trakcie spaceru źle się poczuła i zadzwoniła do męża, by po nią przyjechał.

W chwilę potem zauważyła, że idą za nią trzej imigranci, którzy, zbliżywszy się do niej, zaatakowali ją, zepchnęli z drogi i zaciągnęli na ścieżkę.

– Śmiali się ze mnie, jakby to było zabawne. Zdarli ze mnie spodnie i majtki – opowiadała, zeznając na procesie, kobieta.

Afgańczycy po kolei ją gwałcili, robiąc sobie i jej przy tym zdjęcia. Sędzia Sądu Okręgowego, w którym toczył się proces, stwierdził, że „poprzez fotografowanie sprawcy wykazali szczególną bezwzględność i okrucieństwo”.

Gdy było już po wszystkim, na miejscu zjawiła się policja, którą zawiadomił mąż, zaniepokojony faktem, iż nie może jej znaleźć. Kiedy kobieta wróciła do domu ze szpitala, była w fatalnym stanie.

Wkrótce udało się zidentyfikować dwóch spośród sprawców i postawić ich przed sądem Jeden skazany został na 11 miesięcy, a drugi na 1 rok i 2 miesiące. Obu po odbyciu kary czeka wydalenie ze Szwecji.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!