Felietony

Faceobook walczy z portalem MAGNA POLONIA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Cenzorzy z facebooka wypowiedzieli wojnę portalowi Magna Polonia. Dzisiejszej nocy zablokowane zostały konta Przemka Holochera i moje. Powód? Jakieś zdjęcia sprzed lat, które rzekomo nie spełniają standardów facebooka. A co to za zdjęcia? Ano zdjęcia z Marszu Niepodległości sprzed kilku lat, których – według cenzorów z faceobooka – świat nie powinien oglądać.

Można zapytać, co to za standardy, które zabraniają dziennikarzowi publikowania zdjęć z wydarzeń, których był świadkiem? Przy tym chyba dla każdego jest jasne, że owe zdjęcia sprzed lat, z albumu, do którego zapewne nikt już od dawien dawna nie zaglądał, to tylko pretekst. Trudno też uznać za zbieg okoliczności, że w tym samym momencie zablokowane zostało także konto Przemka Holochera, z którym jesteśmy administratorami strony Magna Polonia na facebooku.

W ten sposób dołączyliśmy do zacnego i z każdym dniem poszerzającego się grona, z którym stosujący faszystowskie metody Facebook zdaje się toczyć wojnę. Niestety, polskie władze, mimo składanych w tej sprawie obietnic, nie zrobiły nic, by te praktyki ukrócić.

Facebook, który miał być platformą porozumiewania się oraz wymiany myśli i poglądów, stał się narzędziem inwigilacji i ideologicznej indoktrynacji w rękach ludzi o zapędach totalitarnych. Kierownictwo facebooka nadto w sposób wręcz jawny kpi z polskiego prawa, narzucając zakazaną przez to prawo cenzurę, przy czym robi to coraz bezczelniej. Czy ktoś w Polsce w końcu się za nich zabierze? Co z obietnicami „dobrej zmiany”? Może ktoś w końcu ten nasz głos usłyszy?

Wojciech Kempa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!