Wiadomości

Szwecja prawdziwym rajem dla… złodziei

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sytuacji gdy szwedzka policja jest zaabsorbowana zwalczaniem poważnych przestępstw, takich jak morderstwa i gwałty, popełnianych głównie przez imigrantów, Szwecja stała się prawdziwym rajem z konfiturami dla profesjonalnych międzynarodowych gangów trudniących się kradzieżami – informuje portal speisa.com.

Obszary wiejskie są nieustannie rabowane. Narzędzia i maszyny, ciągniki, części samochodowe, olej napędowy itd. oraz wszystko, co tylko można wynieść z warsztatów i stodół, pada łupem złodziei. A policja zdaje się być bezsilna, nie będąc w stanie skutecznie przeciwstawić się międzynarodowym gangom, które opróżniają gospodarstwa rolne, po czym transportują skradzione towary poza granice kraju, donosi Samtiden.

Ofiarą włamań padają gospodarstwa rolne oraz wille, a miały też tam miejsce liczne napady na osoby starsze. Policja nie dokonała żadnych aresztowań, co zasadniczo stanowi standard w tej nowej Szwecji.

– Jak tylko sądzimy, że mogą pojawić się wskazówki lub jakieś poszlaki, udajemy się tam z patrolem, ale problem polega na tym, że sprawcy pozostawiają niewiele wskazówek – powiedział rzecznik policji Stefan Kringlund o ostatnim nalocie na rejon Skaraborg , który doznał poważnych szkód na skutek grabieży.

Jednak policja twierdzi, że grabieże, takie jakie miały miejsce Skaraborg nie są czymś wyjątkowym, ale występują obecnie w całym kraju.

/speisa.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!