Wiadomości

Dziś poznamy skład nowego rządu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jest prawdopodobne, że prezydent Andrzej Duda powoła rząd Mateusza Morawieckiego jeszcze w poniedziałek, skoro we wtorek nowy premier ma wygłosić expose w sejmie i uzyskać wotum zaufania – mówił w radiowej Trójce zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Mucha był pytany w „Salonie politycznym Trójki”, czy dziś dojdzie do powołania nowego rządu.

– Nie chcę oficjalnie potwierdzać, ale jeżeli pan premier się wypowiadał w mediach i mówił o tym, że prawdopodobnie we wtorek będzie przedstawiał expose, to przed przedstawieniem tego expose w sejmie powinno nastąpić powołanie rządu, więc jakiejś tajemnicy nie zdradzam – zaznaczył.

– Jeśli chodzi o oficjalną godzinę, to nie chcę tego podawać, ale jest wysoce prawdopodobne, że określone czynności mogą mieć miejsce i dzisiaj, i jutro – dodał zastępca szefa Kancelarii Prezydenta.

Nie chciał nic mówić o ewentualnych nowych ministrach, m.in. o tym, czy szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski będzie nowym szefem MSZ.

Z kolei minister nauki i szkolnictwa wyższego pytany był w Radiu Zet, czy dziś o godz. 14.30 będzie w Pałacu Prezydenckim – właśnie wtedy, jak podają media, ma zostać powołany nowy rząd.  

– Jeszcze takiego zaproszenia nie mam 
– odpowiedział Jarosław Gowin.

Dopytywany, czy nie ma obaw o swoją przyszłość rządową, minister odparł, że nowo wybrany premier Mateusz Morawiecki będzie dobierał taki skład ministrów, jaki uzna za optymalny. 

– Chociaż są rzeczywiście pewne ramowe ustalenia koalicyjne – zauważył.

Na pytanie, czy on sam mieści się w tych ustaleniach, Gowin odparł: „Przekonamy się o 14.30”.

W poniedziałek rano w radiowych Sygnałach Dnia spytano Antoniego Macierewicza, czy znajdzie się w rządzie Mateusza Morawieckiego, odparł:

– Poczekajmy na ogłoszenie składu rządu i jego zaprzysiężenie – odparł minister obrony.

/niezalezna.pl, wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!