Europa Islam Wiadomości

Szwecja: Politycy chcą by wojsko wkroczyło do najbardziej niebezpiecznych islamskich dzielnic

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mikael Cederbratt z Umiarkowanej Partii Koalicyjnej złożył wniosek o skierowanie wojska do imigranckich dzielnic Rinkeby, Tensta, Husby oraz Norsborg. W opinii polityka, policja w tych miejscach nie radzi sobie z przestępczością gangów. Wniosek podpisało 19 innych polityków partii.

„Sytuacja w tych obszarach pogarsza się. Gangi przejęły kontrolę, a policja musiała się wycofać. Szwedzkie prawo tam nie działa” – mówi wnioskodawca Cederbratt. „Koniecznością jest, aby coś zrobić z tym zrobić, ponieważ te gangi są jak nowotwór” – napisał. Jego zdaniem szwedzki naród powinien wypowiedzieć im wojnę.

Rzecznik prasowy partii wyjaśnił, że pomysł wprowadzenia wojska nie jest pomysłem partii, tylko inicjatywą polityka. Co nie zmienia faktu, że poparło go 19 innych posłów.

Na początku roku Szwedzcy Demokraci żądali interwencji wojska w niektórych dzielnicach Malmo. Magnus Olsson wyjaśniał wówczas, że w Szwecji jest wielki deficyt policjantów, co oznacza, że oficerowie mogą korzystać z zasobów sił zbrojnych. „To najwyższy czas, aby wojsko i policja stanęli razem obok siebie w celu przywrócenia porządku w kraju” – przekonywał Olsson.

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!