Wiadomości

Szwecja na skraju wojny domowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szwedzkie władze nie panują już nad sytuacją w kraju. Zdaniem ekspertów, bez interwencji z zewnątrz, kraj sobie nie poradzi. Katastrofa humanitarna jest tylko kwestią czasu.

Dramatyczny apel wystosował szef szwedzkiej policji, Dan Eliasson, który na antenie telewizji stwierdził, że policja nie jest w stanie powstrzymać narastającego w kraju chaosu.

– Ratujcie nas! Ratujcie nas! – apelował rozpaczliwie.

Swój apel skierował do „wszystkich pozytywnych sił w kraju”, zdając sobie sprawę, że sytuacja jest dramatyczna, bowiem społeczeństwo zatraciło instynkt samozachowawczy. 80% szwedzkich policjantów chce rzucić służbę. Frustracja w szeregach policji jest powszechna.

Przestępczość zalewa kraj, rośnie liczba stref no go, do których policja nie ma wstępu. Raz za razem wybuchają strzelaniny, ciągle gdzieś dochodzi do zbrodni, rośnie liczba gwaałtów.

– Obawiam się, że to koniec dobrze zorganizowanego, spokojnego i egalitarnego społeczeństwa Szwecji, jakie znamy z przeszłości. Nie będę zdziwiony, jeśli wkrótce wybuchnie tu wojna domowa. W niektórych miejscach to już właściwie wybuchła – stwierdził ekspert ONZ ds.sytuacji kryzysowych Patrik Engellau.

To samo twierdzi Magnus Ranstorp, analityk ds. terroryzmu Szwedzkiej Akademii Obrony Narodowej.

– Na niektórych obszarach ekstremiści przejęli kontrolę. Zagrożone są podstawowe norny sprawiedliwości i spokoju społecznego. Policja rozpada się i jest coraz gorzej. W Szwecji mamy do czynienia z katastrofą – stwierdził Randstorp.

– W części dzielnic Sztokholmu panuje bezprawie. System prawny, filar każdego państwa demokratycznego, runął – powiedział komendant policji Lars Alversjø.

Tymczasem imigranci wciąż napływają do Szwecji, a pośród nich całe rzesze islamistów, z których wielu ma za sobą służbę w szeregach dżihadystów…

/theatheistconservative.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!