Wiadomości

Szukała kogoś, kto zabije jej męża. Oferowała 30 tysięcy złotych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci zatrzymali 29-letnią kobietę, która jest podejrzana o podżeganie do zabójstwa swojego męża.

Zatrzymana w prokuraturze usłyszała zarzut za to przestępstwo, a sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za podżeganie do zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

3 kwietnia po godzinie 18:00 do bieruńskiej komendy zgłosił się świadek, który posiadał informację dotyczącą przekazania pieniędzy za zabójstwo nieznanego mężczyzny. Bieruńscy kryminalni natychmiast rozpoczęli czynności w celu ustalenia sprawcy i potencjalnej ofiary. Ja się okazało, 29-letnia kobieta chodząc po sklepie szukała osoby, która zabiłaby jej męża. Za ten czyn oferowała 30 tysięcy złotych.

Kilkakrotnie nakłaniała młodego mężczyznę do popełnienia tego czynu, przekazała nawet część obiecanej kwoty. Bieruńscy śledczy ustalają charakter udziału mężczyzny w sprawie. Sprawczyni podżegania do zabójstwa w wyniku podjętych czynności została zatrzymana i trafiła do bieruńskiej komendy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 29-latka usłyszała już prokuratorski zarzut podżegania do zabójstwa. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec niej 3-miesięczny areszt. Teraz kobiecie grozi kara nawet dożywotniego pozbawiania wolności.

/Śląska Policja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!