Wiadomości

Szokujące ustalenia ws. przeszłości mordercy Magdy ze Świńca

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziennikarze ujawniają wstrząsające fakty z przeszłości mężczyzny zatrzymanego w związku ze śmiercią 18-letniej Magdy ze Świńca. Jak się okazuje, był “najmłodszym przestępcą seksualnym w Europie”.

W sprawie śmierci dziewczyny policja zatrzymała 29-letniego Dawida J., z którym widziana była ostatni raz. Mężczyzna usłyszał zarzut morderstwa i przyznał się do winy. Już początkowe ustalenia wskazywały na jego kryminalną przeszłość. Najnowsze doniesienia w jego sprawie są jednak wyjątkowo szokujące.

Siegają one czerwca 2006 roku. Tego dnia w Sulikowie w Zachodniopomorskiem zaginęła 13-letnia Sylwia. Dziewczyna miała wracać ze szkoły autobusem, jednak koleżankom miała powiedzieć, że idzie na spacer ze swoim sąsiadem Dawidem. Wtedy widziano ją po raz ostatni.

Jak donosi RMF FM, 15-letni wówczas Dawid został przesluchany w tej sprawie. “Bez mrugnięcia okiem opowiedział policjantom, że widział jak zaginiona wsiadała do samochodu z nieznajomym” – czytamy. Ciało Sylwii zostało wkrótce odnalezione w prowizorycznym grobie na polu rzepaku. Ślady DNA jednozacznie wskazały na sprawcę zbrodni. W toku śledztwa ustalono, że to Dawid pobił, zgwałcił i zabił dziewczynę. Udusił ją sznurowkami z jej butów.

W związku z wiekiem, Dawid nie mógł za swój czyn odpowiedzieć jak dorosły, więc został umieszczony w zakładzie poprawczym. Opuścił go w wieku 21 lat. Ten okres jego życia nie był jednak wolny od zbrodniczych działań. W czasie jednej z przepustek miał bowiem wykorzystać seksualnie jedną ze swoich sióstr. Z kolei podczas ucieczki z poprawczaka (miał wtedy 17 lat) pojechał do Wrocławia, gdzie napadł i okradł nastolatkę.

Po opuszczeniu zakładu poprawczego Dawid J. wrócił do rodzinnego domu w Sulikowie. “Zamieszkał obok rodziny swojej pierwszej ofiary. Rodzice Sylwii musieli wyprowadzić się z miejscowości. Nie mogli znieść świadomości, że tuż obok był morderca ich córki” – wskazuje RMF FM.

Czytaj też:

Odnaleziono ciało zaginionej 18-letniej Magdaleny. Zatrzymano zabójcę

/rmf24.pl, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!