Wiadomości

Szokujące nagranie imigrantów forsujących granicę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sieci pojawiło się nagranie grupy imigrantów, którzy bez większego wysiłku forsują wysoki płot. Komentarze i opisy w sieci sugerują, że budowana przez Polskę zapora jest nieskuteczna, a cudzoziemcy przy pomocy prostych narzędzi przedostają się na terytorium Rzeczpospolitej. – Nagranie nie jest z polskiego odcinka granicy – zapewniła w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska.

Trwa budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej. Konstrukcja ma mieć łącznie 186 km długości i 5,5 m wysokości. Jej zakończenie jest planowane na czerwiec.

Białoruska i rosyjska dezinformacja próbują uderzać w Polskę na różne sposoby. Teraz w sieci rozpowszechniane jest nagranie sugerujące, że zaporę stawianą za 1,6 mld zł można sforsować przy pomocy nieco zmodyfikowanej drabiny.

Jak ustalił portal tvp.info, wideo wprowadza internautów w błąd. – Nagranie nie jest z polskiego odcinka granicy – zapewniła nas rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Zapora w Polsce będzie mierzyła 5,5 m wysokości: 5 m to stalowe słupy, reszta to półmetrowy zwój z drutu – uniemożliwiający przejście na drugą stronę. Zastosowane zostaną także nowoczesne, elektroniczne metody zarządzania granicą (czujniki ruchu wzdłuż całej granicy, kamery).

– Będzie system czujników ruchu z kamerami termowizyjnymi, które natychmiast precyzyjnie pokazują, w jakim miejscu ile osób się gromadzi. Po pierwsze, ma być bardzo trudno przejść tę barierę, a po drugie, przy każdej próbie informacja błyskawicznie trafi do naszych strażników, a ci natychmiast zareagują – wyjaśniał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Ponadto wschodnia granica Polski zostanie wzmocniona dodatkową liczbą 750 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!