Polska Wiadomości

Piotr Kraśko lamentuje z powodu braku wystarczająco ostrego reżimu sanitarnego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal nczas.com gośćmi „Faktów po Faktach” w TVN24 byli Paulina Hennig-Kloska z Polski 2050 i wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski. Prowadzący Piotr Kraśko rozpaczał w czasie programu, że w Polsce certyfikaty covidowe nie służą do takiej segregacji, jak gdzieniegdzie na Zachodzie.

Głównym tematem rozmów było fiasko tzw. „lex konfident” nazywane również „lex Kaczyński”. Prowadzący zauważył, że ponad 70. posłów Prawa i Sprawiedliwości nie poparło tego projektu.

Pisowski polityk zaproszony do studia nie ukrywał zdziwienia, że projekt upadł.

– To był projekt, który zdawało się, wychodził też na przeciw oczekiwaniom opozycji jeśli chodzi o podejście do walki z pandemią. Moje podejście jest bardzo proste. W swoim życiu napatrzyłem się na dramat związany z covidem […] i racjonalnie podchodziłbym do tej sfery – powiedział Romanowski.

Posłanka Polski 2050 Szymona Hołowni stwierdziła, że ustawa była „delikatnie mówiąc nieracjonalna”. Hennig-Kloska przypomniała, że to prezes PiS Jarosław Kaczyński lobbował za poparciem tej ustawy.

– Zdziwienie w oczach prezesa było wczoraj widać gołym okiem, (…) że aż tak wielu posłów PiS sprzeciwiło się jego pomysłowi. Najgorsza informacja, jaką otrzymali Polacy, jest taka, że rząd po prostu nie myśli. Rząd chce przetrwać do wiosny, licząc że epidemia sama się uspokoi – powiedziała.

W czasie dyskusji politycy przerzucali się nawzajem odpowiedzialnością za to politykę covidową. Oczywiście zarówno pisowski minister, jak i posłanka z „totalnej” opozycji, twierdzili, że Polaków trzeba jakoś systemowo przekonywać do szczepień.

W pewnym momencie prowadzący Piotr Kraśko wyciągnął swój certyfikat covidowy i wyraźnie wzburzony powiedział: – Co ja mogę zrobić z tym w Polsce, poza tym, że gdyby ten stolik się bujał, ale się nie buja, bo nie ma nogi, to mógłbym to podłożyć pod nogę? […] W tej ustawie nie było słowa o szczepionkach i pan teraz mówi, żebyśmy walczyli o szczepienia – powiedział dziennikarz.

Po tym zdaniu kłótnia pomiędzy politykami w studiu rozgorzała jeszcze bardziej.

Przykre…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!