Wiadomości

Szokująca wystawa w katolickiej parafii: „Bóg jest trans”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Archidiecezja Nowego Jorku prowadzi dochodzenie w sprawie katolickiej parafii na Manhattanie za organizację wystawy sztuki zatytułowanej „Bóg jest trans: queerowa duchowa podróż” („God is Trans: A Queer Spiritual Journey”).

Wystawa, która „mapuje duchową podróż queer” i twierdzi, że „nie ma diabła” zdenerwowała niektórych parafian w kościele św. Pawła Apostoła, podczas gdy inni są przychylni, donosi New York Post. Rzecznik archidiecezji powiedział Newsweekowi, że o eksponacie, który jest wystawiony obok bocznego ołtarza w kościele, dowiedział się dopiero z doniesień medialnych.

„Nie mieliśmy wcześniej żadnej wiedzy na ten temat” – powiedział rzecznik gazecie. „Jeśli doniesienia mediów są dokładne, to mielibyśmy obawy. Prowadzimy dochodzenie i chcemy porozmawiać z proboszczem parafii, aby uzyskać więcej informacji” – powiedział rzecznik.

Catholic News Agency zwróciła się do archidiecezji i proboszcza kościoła, księdza Ricka Walsha, o komentarz we wtorek, ale nie otrzymała odpowiedzi przed publikacją. Parafianie byli podzieleni w sprawie ekspozycji. The New York Post doniósł, że jeden z „wściekłych” parafian powiedział „dość tego”.

„Wygląda na to, że próbują wymusić agendę na innych” – powiedział parafianin. „Ponadto, kiedy przyjaciel zapytał o to księdza, nie odpowiedzieli. Nie można tego wyłożyć na ołtarzu, a potem ukryć”. „To właśnie wpędza Kościół w kłopoty” – dodał parafianin.

Wystawa „God is Trans” autorstwa Adah Unachukwu „mapuje queerową podróż duchową przez trzy znaczące punkty: Ofiara, tożsamość i komunia”, według opisu dzieła sztuki, sfotografowanego przez Post.

/prawo.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!