Wiadomości

Szokująca wystawa w katolickiej parafii: “Bóg jest trans”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Archidiecezja Nowego Jorku prowadzi dochodzenie w sprawie katolickiej parafii na Manhattanie za organizację wystawy sztuki zatytułowanej “Bóg jest trans: queerowa duchowa podróż” (“God is Trans: A Queer Spiritual Journey”).

Wystawa, która “mapuje duchową podróż queer” i twierdzi, że “nie ma diabła” zdenerwowała niektórych parafian w kościele św. Pawła Apostoła, podczas gdy inni są przychylni, donosi New York Post. Rzecznik archidiecezji powiedział Newsweekowi, że o eksponacie, który jest wystawiony obok bocznego ołtarza w kościele, dowiedział się dopiero z doniesień medialnych.

“Nie mieliśmy wcześniej żadnej wiedzy na ten temat” – powiedział rzecznik gazecie. “Jeśli doniesienia mediów są dokładne, to mielibyśmy obawy. Prowadzimy dochodzenie i chcemy porozmawiać z proboszczem parafii, aby uzyskać więcej informacji” – powiedział rzecznik.

Catholic News Agency zwróciła się do archidiecezji i proboszcza kościoła, księdza Ricka Walsha, o komentarz we wtorek, ale nie otrzymała odpowiedzi przed publikacją. Parafianie byli podzieleni w sprawie ekspozycji. The New York Post doniósł, że jeden z “wściekłych” parafian powiedział “dość tego”.

“Wygląda na to, że próbują wymusić agendę na innych” – powiedział parafianin. “Ponadto, kiedy przyjaciel zapytał o to księdza, nie odpowiedzieli. Nie można tego wyłożyć na ołtarzu, a potem ukryć”. “To właśnie wpędza Kościół w kłopoty” – dodał parafianin.

Wystawa “God is Trans” autorstwa Adah Unachukwu “mapuje queerową podróż duchową przez trzy znaczące punkty: Ofiara, tożsamość i komunia”, według opisu dzieła sztuki, sfotografowanego przez Post.

/prawo.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!