Siergiej Szojgu zniknął
Wiadomości

Szojgu twierdzi, że przerzut wojsk rosyjskich na zachodnią granicę Rosji stanowi odpowiedź na zagrożenie ze strony NATO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister obrony Rosyjskiej Federacji Siergiej Szojgu powiedział, że Rosja przerzuciła w ramach „kontrolnego przeglądu” ku swoim zachodnim rubieżom dwie armie i trzy związki powietrznodesantowe.

Żołnierze zostali wysłani „w rejony misji szkoleniowych i bojowych”. Szoigu twierdzi, że są to „odpowiednie środki” podjęte w odpowiedzi na rzekome groźby ze strony NATO.

Minister obrony Federacji Rosyjskiej dodał, że „obecnie te związki i oddziały biorą udział w ćwiczeniach”. W ciągu dwóch tygodni planowane jest zakończenie „kontroli” sił zbrojnych, w ramach której wojska zostały przerzucone na zachodnie granice Federacji Rosyjskiej.

Szojgu dodał, że rosyjskie wojska zostały wysłane na zachodnie rubieże kraju w odpowiedzi na zagrożenie ze strony NATO. Stwierdził, że łącznie u granic Rosji ma stacjonować 40 tys. żołnierzy oraz 15 tys. sztuk uzbrojenia i sprzętu wojskowego, w tym lotnictwo strategiczne.

„Główne siły są skoncentrowane na Morzu Czarnym i w regionie bałtyckim” – powiedział Szojgu.

Mówił też o „skomplikowanym położeniu” w Arktyce.

„Wśród wiodących państw świata rośnie konkurencja o dostęp do zasobów Oceanu Arktycznego i łączności transportowej. Stany Zjednoczone i ich sojusznicy z NATO budują siły morskie i lądowe w Arktyce, zwiększając intensywność szkolenia bojowego, rozbudowując i modernizując infrastruktura wojskowa” – powiedział.

Czytaj też:

Prezydent Ukrainy: Ukraina jest gotowa na ewentualny atak Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!