Wiadomości

Szefowie polskiej policji przebywali z wizytą w Izraelu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W dniach 27 – 29 listopada 2022 roku Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz I Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Dariusz Augustyniak gościli z wizytą w Izraelu. W stolicy kraju, w Tel-Awiwie, wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji Szefów Policji i innych Organów Ścigania oraz VII Międzynarodowej Konferencji i Wystawie na temat Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Cyber-Technologii.

Zorganizowane w Izraelu wydarzenia stanowiły okazję do spotkania przedstawicieli Policji szczebla kierowniczego z całego świata, a ich gospodarzem był Szef Policji Izraela, pan generalny inspektor Yaacov Shabtay. Osią spotkania szefów organów ścigania były wyzwania stojące przed międzynarodową społecznością policyjną w zakresie bezpieczeństwa publicznego. W dyskusji nie zabrakło między innymi takich zagadnień, jak: działania w cyberprzestrzeni, bezpieczeństwo granic, zarządzanie w sytuacjach kryzysowych, infrastruktura bezpieczeństwa, kontrola tłumu oraz inne.

Międzynarodowa Konferencja Szefów Policji i innych Organów Ścigania stanowiła integralną część VII Międzynarodowej Konferencji i Wystawy na temat Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Cyber-Technologii, której patronem jest Instytut Eksportu Izraela. Podczas wystawy zaprezentowane zostały innowacyjne rozwiązania technologiczne w zakresie bezpieczeństwa narodowego i cyber-bezpieczeństwa, wykorzystywane przez Policję izraelską oraz wpływ nowoczesnych technologii na skuteczność organów ścigania w walce z przestępczością.

Podczas pobytu w Tel-Awiwie gen. insp. Jarosław Szymczyk spotkał się z szefem izraelskiej Policji, generalnym inspektorem Yaacovem Shabtay. Rozmowa dotyczyła najważniejszych aktualnych wyzwań dla organów ścigania oraz perspektyw rozwoju bilateralnej współpracy policyjnej.

Korzystając z okazji Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk zaprosił swojego izraelskiego odpowiednika do udziału w Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które w kwietniu 2023 roku zorganizowane zostaną w Kielcach. Po tym jak pierwsza odsłona targów z kwietnia tego roku okazała się sukcesem, spotykając się z ciepłym przyjęciem i szerokim zainteresowaniem krajowego i międzynarodowego grona odbiorców, kierownictwo polskiej Policji podjęło decyzję o organizacji kolejnej edycji tego wydarzenia.

W podróży służbowej do Izraela szefostwu polskiej Policji towarzyszyła Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji, insp. Paulina Filipowiak.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!