Europa Islam Wiadomości

Szef MSZ Belgii apeluje by Europa brała przykład z Australii w kwestii tzw. “uchodźców”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal ndie.pl wywodzący się z prawicy minister spraw zagranicznych Belgii Theo Francken zasugerował, że Europa powinna wzorować się na przykładzie Australii, która prowadzi politykę zamkniętych drzwi” – donosi „Politico”.

„Czy w Afryce Północnej nie ma bezpiecznych portów? Ci, którzy przyjeżdżają do Europy, powinni stracić prawo do azylu” – powiedział w sobotę dla dziennika ‚Nieuwsblad’ minister Theo Francken.

Dodał, że Europa winna przyjmować tylko tych uchodźców, którzy znajdują się w strefach konfliktu, i którzy wnioskują o azyl za pośrednictwem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Reszta, jak wskazał, powinno zostać odesłana z powrotem.

„Ta nielegalna migracja musi się skończyć” – powiedział. „Zaledwie 15 proc. ludności popiera perspektywę otwartych granic. Reszta, znacznie większa społeczność, wychodzi założenia, że istnieją alternatywne sposoby pomocy potrzebującym. To nie są rasiści! Po prostu myślą racjonalnie” – tłumaczył belgijski polityk.

Dobrze, że w końcu zachodnioeuropejscy politycy zaczynają dostrzegać problemy, które sami spowodowali. Jak to się mówi lepiej późno niż wcale. Oby tylko nie było za późno.

Oryginalny tekst: https://ndie.pl/msz-belgii-idzmy-za-przykladem-australii-prowadzmy-polityke-zamknietych-drzwi/

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!