Europa Wiadomości

Muzułmanie przetrzymywani w więzieniu, do którego trafił Tommy Robinson, mieli wcześniej wiedzieć o jego przybyciu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl nakaz przeniesienia Tommy’ego Robinsona do więzienia ze znacznie większą ilością muzułmanów przyszedł z „góry”, według menedżera Robinsona, Caolana Robertsona.

Robertson dodaje, że Robinson (określany jako więzień wysokiego ryzyka) został umieszczony w skrzydle z wieloma muzułmańskimi więźniami. Jego nowa cela składa się tylko z niebieskiej maty na podłodze. Menedżer aktywisty potwierdza również, że imam w więzieniu został poinformowany o przybyciu Tommy’ego dzień przed jego przeniesieniem. Dyrektor i strażnicy obydwu więzień nie mieli pojęcia o przeniesieniu do ostatniej chwili.

– Więźniowie walili w ściany przez całą noc i wykrzykiwali jego imię. Groźby śmierci odbijały się echem w nowym skrzydle. Tommy jest zdrowy, ale bardzo zmartwiony – dodał Robertson.

Holenderski poseł i lider opozycyjnej Partii Wolności, Geert Wilders, zareagował ostro na Twitterze potępiając szefa MSW – Sajida Javida i premier Theresę May.

– Jeśli on ucierpi, będziecie mieli jego krew na rękach, a ludzie pociągną was do odpowiedzialności. Bądźcie mądrzy i uwolnijcie go. Teraz – tweetował Wilders.

I co o tym sądzicie? Czy rzeczywiście komuś zależy aby Robinsonowi stałą się krzywda? Czekamy an wasze komentarze.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!