Wiadomości

Szef Komisji ds. Pedofilii chce kary dla dziennikarza, który ujawnił aferę pedofilską

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Skandal to mało powiedziane! Błażej Kmieciak, szef Państwowej Komisji ds. Pedofilii ogłosił skierowanie do Rady Etyki Mediów wniosku przeciwko Radiu Szczecin i Tomaszowi Duklanowskiemu. Dziennikarz opisał aferę pedofilską w otoczeniu zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej.

“Skazany za pedofilię Krzysztof F. był pełnomocnikiem marszałka Geblewicza, mężem zaufania Rafała Trzaskowskiego, aktywistą LGBT i terapeutą. Kandydował z list PO z hasłem “Dobro powraca”. Marszałek Geblewicz wiedział, że został on zatrzymany i postawiono mu zarzuty pedofilskie, jednak w tej sprawie zapanowała zmowa milczenia w zachodniopomorskiej PO. Mimo że jedna z ofiar – 13 letni chłopiec – to syn znanej parlamentarzystki” – pisał Tomasz Duklanowski, ujawniając pedofilską aferę w kręgu polityki.

– Państwowa Komisja ds. Pedofilii skierowała do Rady Etyki Mediów wniosek o zbadania tej sprawy, czy standardy etyczne pięknego zawodu dziennikarza nie zostały w tym przypadku złamane – oświadczył Błażej Kmieciak na antenie Polsat News. Jak tłumaczył, gdy w trakcie czytania jestem w stanie w ciągu 15 sekund dotrzeć do personaliów dzieci, które były skrzywdzone (…) to taka forma informowania jest niewłaściwa i nieetyczna i niegodziwa”.

Deklarację szefa Państwowej Komisji ds. Pedofili skomentował w mediach społecznościowych Tomasz Duklanowski, nazywając ją “skandalem”. Wskazał, że próbuje się obwinić jego, a nie Platformę Obywatelską, która chciała zatuszować aferę.

Po stronie dziennikarza stanął redaktor naczelny “Gazety Polskiej” i “Gazety Polskiej Codziennie”, Tomasz Sakiewicz. “Zamierzam skierować wniosek do prokuratury o zastraszanie dziennikarzy przeciwko Błażejowi Kmiecikowi, szefowi komisji, która miała zwalczać pedofilię, a zatyka usta tym, którzy ją ujawniają” – napisał. Jego zdaniem, doszło w tej sytuacji do tłumienia krytyki prasowej i nadużycia urzędu.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!