Europa Wiadomości

Szef Interpolu przestrzega przed islamistami, którzy niedługo mają opuścić więzienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal o2.pl dżihadyści odsiadujący niewielkie wyroki za swoją działalność w Europie niedługo wyjdą z więzień. Wtedy narodzi się ISIS 2.0 – ostrzega Jurgen Stock, sekretarz generalny Interpolu.

Już wkrótce może nadejść druga fala Państwa Islamskiego. Według szefa Interpolu, nie można przedwcześnie mówić o sukcesie w walce z terrorystami. Przykładem tego ma być m.in. ostatni zamach w Strasburgu.

Wielu ekstremistów skazywano na dość niskie wyroki. Oni wyjdą na wolność w ciągu najbliższych lat. Mogą połączyć swoje siły i wspólnie z grupami terrorystycznymi stworzyć ogromne zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa – skomentował Jurgen Stock.

O sukcesie nie można też mówić w przypadku pokonania ISIS na Bliskim Wschodzie. Szef Interpolu ostrzegł, że pokonani tam bojownicy, których nie udało się pojmać, również mogą trafiać do Europy i stamtąd prowadzić działania.

“Nie ufajcie dzieciom i wdowom”. Przed nimi ostrzega z kolei niemiecki wywiad, który w ostatnim raporcie stwierdza, że rodziny zabitych na polu walki dżihadystów mogą być równie niebezpieczne, gdy zaczną szukać zemsty.

I co wy na to? Jak Europa ma sobie z tym poradzić? Czy wierzycie w resocjalizacje tych ludzi?

Autor: Kamil Karnowski

Źródło: o2.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!