Wiadomości

Szamani złożyli w ofierze głowę byka za powodzenie “specoperacji” na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W rosyjskiej telewizji poinformowano, że szaman z Chakasji postanowił wezwać duchy ziemi do wsparcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. To nie wszystko – szaman złożył w ofierze głowę byka, by je przebłagać.

Zdaniem szamana z Chakasji – republiki autonomicznej w południowo-zachodniej Syberii blisko granicy z Mongolią i Kazachstanem – rosyjscy żołnierze walczący na Ukrainie potrzebują wsparcia od “duchów ziemi”. Według rosyjskiej telewizji szaman poczynił już starania o przebłaganie podejrzanych sił, wygłaszając pogańskie zaklęcia i składając im w ofierze głowę byka.

Pogański rytuał miał miejsce w górach Saksyr, gdzie zawitał korespondent lokalnej telewizji, by przedstawić sylwetkę szamana i zrelacjonować przebieg modłów. Ofiarę złożono za powodzenie “specjalnej operacji militarnej” – jak Kreml nazywa inwazję przeciwko Ukrainie, zasłaniając się faktem, że Rosja nie wypowiedziała Ukrainie wojny, więc według propagandystów Moskwy nie może być mowy o prowadzeniu działań wojennych. Wciąż w rosyjskim przekazie unika się słowa “wojna” w kontekście walk na Ukrainie.

– Gdy tylko ostatnie promienie słońca zgasły nad horyzontem, Walerij Nikołajewicz rozpoczął ostatnie przygotowania. Wygląda jak zwykły mieszkaniec okolicy, ale jest naczelnym szamanem. Rzucił zaklęcie, zwrócił się do sił wyższych i zgodnie ze wszystkimi zasadami złożył duchom w ofierze głowę byka – relacjonuje lokalna telewizja.

Okazuje się, że głowa byka nie była jedyną zawartością stosu ofiarnego, jaki przygotował tamtejszy szaman. “Co tam jeszcze w środku umieszczone, o tym nie powiem” – tłumaczył Rosjanin, zasłaniając się tym, że stos jest “sferą sakralną”.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!