Wiadomości

Syryjskim wojskom rządowym wciąż nie udało się zdobyć As-Suhny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Syryjskim wojskom rządowym, wbrew doniesieniom, które pojawiły się w weekend, wciąż nie udało się zdobyć miasta As-Suhna, które to jednak w toku walk toczonych w okresie od piątku do niedzieli zdołano otoczyć – jednakże szczelność pierścienia okrążenia budzi wątpliwości. Zachodnie i południowe dzielnice miasta, a także jego centrum wciąż znajdują się w rękach ISIS.

Tak na przykład TVN24 informował w niedzielę, że wojska syryjskie odbiły miasto:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/syria-wojska-rzadowe-odbily-z-rak-is-as-suchna-w-prowincji-hims,762615.html

Informacja ta absolutnie nie polegała na prawdzie…

Dwa dni później, 8 sierpnia przedstawiciele syryjskiej gwardii republikańskiej poinformowali, że wojska rządowe kontrolują już 70% powierzchni miasta, jednakże wkrótce okazało się, że i te wieści są mocno przesadzone. Z napływających obecnie informacji wiadomo jedynie tyle, że 6 sierpnia zamknięto pierścień okrążenia wokół zgrupowania ISIS w As-Suhnie, a w kolejnych dniach starano się go uszczelnić Natomiast w walkach o samo miasto, pomimo ponawianych prób, sukcesów nie odnotowano.

Także szczelność pierścienia okrążenia wokół As-Suhny budzi poważne wątpliwości. 8 sierpnia, rano grupa bojowników ISIS na jeepach wyrwała się z miasta i skierowała na północny – wschód, ku siłom głównym ISIS. W starciu, które towarzyszyło próbie powstrzymania tej grupy, poległo trzech syryjskich żołnierzy

8 sierpnia, w godz. 10.30 – 11.00 czasu miejscowego As-Suhna poddana została zmasowanym nalotom artyleryjskim i lotniczym, po czym pododdziały gwardii republikańskiej i oddziały „Fatimijun” kilkakrotnie próbowały atakować pozycje bojowników w południowych i zachodnich dzielnicach miasta, jednakże nie zdołały one w sposób znaczący posunąć się naprzód.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!