Wiadomości

Syryjskie siły rządowe zdobyły miasteczko Tall Manis

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Syryjskie siły rządowe kontynuują rozpoczętą wczoraj ofensywę i dziś zdobyły miasteczko Tall Manis w prowincji Idlib.

Syryjskie siły rządowe wznowiły wczoraj ofensywę w północno-zachodniej Syrii. Oddziały syryjskie prowadzą natarcie na trzech kierunkach, atakując w dwóch miejscach protureckich bojowników pozycje w prowincji Idlib i w jednym w prowincji Aleppo.

W rezultacie wczoraj w rękach wojsk syryjskich znalazło się kilka wiosek. I tak środkowa grupa uderzeniowa zdołała odzyskać wioski Tall Kursijan i Abu Dżurajf, utracone w wyniku kontrataku oddziałów Hajat Tahrir asz-Szam w miniony weekend, o czym pisaliśmy na naszym portalu.

Z kolei pododdziały południowej grupy uderzeniowej zdobyły najpierw wieś Dajr al-Szarki, następnie Ma’arr Szamarin oraz Dajr al-Gharbi i Taqanah i kontynuują natarcie, zbliżając się do miasta Ma’arrat an-Numan i do autostrady M5, łączącej Hamę z Aleppo. Miasto Ma’arrat an-Numan jest przez cały czas intensywnie bombardowane przez rosyjskie lotnictwo oraz syryjską artylerię. Ataki rosyjskiego lotnictwa miały też miejsce w prowincji Aleppo.

Dziś wojska syryjskie wyparły bojowników z miasteczka Tall Manis, pogłębiając w ten sposób włamanie w rejonie na wschód od Ma’arrat an-Numan, od którego dzieli je już nie więcej niż dwa kilometry.

/@WarWindow, @SyriaGeneral/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!