Wiadomości

Syryjskie siły rządowe przedłożyły ultimatum bojownikom w prowincji Dara (przy granicy z Izraelem)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dowództwo wojsk syryjskich przedłożyło ostateczne ultimatum bojownikom w prowincji Dara. Zażądano od nich wstrzymania ognie i dobrowolnego złożenia broni. Informację tej treści przekazała agencja informacyjna Fars News Agency.

Według doniesień agencyjnych, lotnictwo syryjskie zrzuciło kilka tysięcy ulotek nad kontrolowanymi przez bojowników miastami Dail, Muzejrib i Tafas. Bojownikom dano 48 godzin na zdanie broni i przyjęcie warunków pokojowych, w przeciwnym razie syryjskie siły rządowe rozpoczną zmasowaną operację wojskową.

Wczoraj agencja informacyjna Fars News Agency informowała o przerzucaniu żołnierzy i sprzętu w ten rejon, sugerując, że w najbliższym czasie dojdzie do poważniejszej operacji przeciw bojownikom w prowincji Dara.

Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach syryjskie siły rządowe zakończyły pomyślnie operacje przeciw bojownikom we Wschodniej Gucie i Wschodnim Kalamunie, a także na pograniczu prowincji Hama i Homs (rastański kocioł) – właśnie dziś zakończył się proces przejmowania tejże enklawy o powierzchni 1,2 tys. km2. Najwyraźniej też dobiegają końca walki o enklawę Jarmuk (na południe od Damaszku).

Gdzie więc należy się spodziewać kolejnego uderzenia syryjskich sił rządowych? Fars News Agency wskazuje, że będzie to prowincja Dara (w południowo-zachodniej Syrii, przy granicy z Izraelem i Jordanią), z kolei libańska agencja Al-Masdar News twierdzi, że pododdziały syryjskiej armii przygotowują się do zmasowanej operacji na zachodzie prowincji Aleppo. Powołuje się ona przy tym na swoje źródła w dowództwie syryjskiej armii.

Źródła te miały twierdzić, że w ostatnim czasie silne oddziały wojsk syryjskich zostały przerzucone do zachodniej części prowincji Aleppo, gdzie w najbliższym czasie należy spodziewać się operacji wojskowej przeciw bojownikom Hajat Tahrir asz-Szam.

Czytaj też:

Niezwykle komplikuje się sytuacja w syryjskiej prowincji Idlib

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!