Wiadomości

Syryjscy Turkmeni oraz Turcy uderzają w stanowiska bojowników kurdyjskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W odpowiedzi na wcześniejsze ataki ze strony kurdyjskich Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF) ożywiła się artyleria Syryjskiej Armii Narodowej, która od dwóch dni prowadzi zmasowany ostrzał stanowisk kurdyjskich w wielu punktach wzdłuż całej linii frontu.

Na pierwszym z udostępnionych filmów widzimy bojowników turkmeńskich z Dywizji Specjalnej Hamza, jak ostrzeliwują przy użyciu wielolufowych wyrzutni rakietowych pozycje Kurów w regionie Tall Rifat, skąd miano wcześniej dokonywać ataków na znajdujący się pod kontrolą turecką Afrin.

Z kolei tureckie Ministerstwo Obrony poinformowało, że turecka artyleria “zlikwidowała 7 terrorystów, którzy nękali obszar bazy Basilhaya w regionie Tarczy Eufratu”. W komunikacie dodano, iż “.ustalono, że 3 terrorystów zneutralizowanych w regionie Tall Rifat za pomocą strzałów karnych pochodziło z oddziału Kandil”, czyli z pogranicza iracko-irańskiego.

Na zdjęciu poniżej widzimy dymy unoszące się linii Sayyada – Buzluca w regionie Manbidż…

Oddziały (protureckiej) Syryjskiej Armii Narodowej zaatakowały ogniem artyleryjskim także stanowiska kurdyjskie (YPG/PKK) na linii Ajna Isa. Miało tam zostać rannych 2 bojowników.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!