Wiadomości

Druga noc protestów w irańskim Chuzestanie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już informowaliśmy, wczoraj wieczorem w zamieszkałym głównie przez Arabów ostanie Chuzestan, w południowo-zachodnim Iranie, wybuchły masowe protesty przeciwko częstym przerwom w dostawach prądu i wody. Do protestów doszło w wielu tamtejszych miastach, a także w wielu wioskach. W stolicy ostanu, mieście Ahwaz, protest przerodził się w gwałtowne starcia z policją, która do rozproszenia demonstrantów użyła broni palnej.

Do Chuzestanu skierowano więc dodatkowe siły policyjne, w tym specjalne oddziały do tłumienia zamieszek. Władze Iranu obawiały się bowiem, że dziś wieczorem może dojść do kolejnych demonstracji.

Iran wysyła do Chuzestanu specjalne oddziały policyjne przeznaczone do tłumienia zamieszek

I rzeczywiście. Dzisiejszego wieczoru znów w wielu miastach i wsiach Chuzestanu ludzie wylegli na ulice… Protesty przybrały jeszcze bardziej burzliwy charakter, aniżeli miło to miejsce wczoraj, masowe demonstracje odbywają się we wszystkich miastach i miasteczkach regionu, w terenach wiejsich blokowane są drogi. W wielu miejscach policjanci, którzy próbowali interweniować, obrzuceni kamieniami, zmuszeni zostali do uceczki.

Czytaj też:

Bunt irańskich Arabów. Poszło o przerwy w dostawach prądu i wody /filmy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!