Wiadomości

Syryjki próbowały dostać się przez Polskę do Niemiec, zatrzymała je Straż Graniczna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali dwie obywatelki Syrii, które nielegalnie przebywały w naszym kraju oraz usiłowały wbrew przepisom przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Zatrzymano także pomagających im cudzoziemców.

7 kwietnia funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki SG w Świecku zatrzymali do kontroli wyjeżdżający z Polski samochód osobowy marki peugeot. Pojazdem podróżowały dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn. Podczas kontroli legalności ich pobytu funkcjonariusze zorientowali się, że kobiety okazały dokumenty, które nie należały do nich. Kobiety zostały zatrzymane. Okazało się, że cudzoziemki dokumenty kupiły w Grecji od nieznanego im mężczyzny, a ostatecznym celem ich podróży miały być Niemcy. Tam chciały złożyć wniosek o przyznanie ochrony międzynarodowej. Dowody osobiste były skradzione. Funkcjonariusze zatrzymali również dwóch mężczyzn, obywatela Syrii oraz Afganistanu, którzy pomagali cudzoziemkom w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

Obywatelki Syrii przyznały się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddały się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata próby, a druga z kobiet 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata próby. Do czasu zakończenia postępowania administracyjnego, mającego na celu zobowiązanie kobiet do powrotu, obywatelki Syrii będą przebywały w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców. Mężczyznom, którzy posiadali niemieckie dokumenty pobytowe, przedstawiono zarzut pomocnictwa w nielegalnym przekroczeniu granicy do którego się przyznali i dobrowolnie poddali się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata próby.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!