Wiadomości

Wielka dotacja dla stowarzyszenia powiązanego z partią Gowina od resortu kierowanego przez… Gowina

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

236.870 złotych dotacji w ramach organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego konkursu dotyczącego wsparcia dla uniwersytetów trzeciego wieku otrzymało Stowarzyszenie – Ekonomia Nauka Społeczeństwo „SENS”. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby…

Jak informuje „Wprost” stowarzyszenie to nie spełniało wymogów formalnych, bowiem nie mogło wylegitymować się dwuletnim doświadczeniem w pracy z seniorami, jako że powstało zaledwie 18 dni przed uruchomieniem konkursu, Czy to tylko przeoczenie?

„Wprost” informuje nadto, że stowarzyszeniem „SENS” rządzą ludzie ściśle związani z partią „Porozumienie”, kierowaną przez Jarosława Gowina, który stoi na czele resortu, który organizował konkurs. Prezesem Stowarzyszenia jest Krzysztof Kupiec, który mediach społecznościowych informuje, że jest szefem struktur „Porozumienia” w Dąbrowie Tarnowskiej. Od początku 2016 roku jest on asystentem społecznym posła Michała Cieślaka. 

Wiceprezesem Stowarzyszenia jest z kolei Aneta Bobowiec-Stachowicz, która od 15 stycznia 2016 r. jest pracownicą biura posła Cieślaka. Drugi z wiceprezesów, Hubert Przybyszewski, w 2014 roku był pełnomocnikiem „Polski Razem”, pod którą nazwą występowała wówczas partia Jarosława Gowina, w powiecie kazimierskim.

Odpowiadając na pytania „Wprost” Ministerstwo stwierdziło, że „wnioski są oceniane pod względem formalnym i merytorycznym, a nie pod względem przynależności członków władz podmiotów zgłaszających do organizacji politycznych”.

/Wprost/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!