Syryjczycy będą walczyli na Ukrainie
Felietony

Syryjczycy szykują się do udziału w walkach na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Syryjczycy będą walczyli na Ukrainie

Źródła Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka donoszą, że w niedzielę w kwaterze głównej sił rosyjskich w dystrykcie Al-Villat w prowincji Dajr az-Zaur Rosjanie zaczęli zbierać zgłoszenia od tych, którzy chcą walczyć na Ukrainie.

Milicja Al-Qatarji wydała okólnik dla wszystkich swoich członków, w tym członków pełniących służbę na polach naftowych w prowincji Dajr az-Zaur, pozwalając im na zarejestrowanie się do walki u boku sił rosyjskich na Ukrainie.

Milicja Al-Qatarji wcześniej walczyła u boku syryjskich sił rządowych w kilku różnych regionach w całej Syrii, a także strzegła kontrolowanych przez szybów naftowych w prowincji Dajr az-Zaur.

12 marca źródła Syryjskiego Obserwatorium doniosły, że na terenach kontrolowanych przez syryjskie siły rządowe rozmowy koncentrują się wokół kwestii wysłania bojowników jako „najemników” do walki u boku Rosjan w ich wojnie z Ukrainą. Bojownicy postrzegają to jako szansę wyrwania się z ubóstwa.

Według źródeł Syryjskiego Obserwatorium, członkowie partii Baas i byli liderzy frakcji opozycyjnych, którzy zawarli „ugody i porozumienia pojednawcze” przy pośrednctwie Rosji w 2018 roku na obszarach na południe od Damaszku i we Wschodniej Gucie, zaczęli otwarcie promować udział w walkach na Ukrainie u boku sił rosyjskich.

Według wiarygodnych źródeł SOHR członkowie rządzącej partii Baas w Syrii poinformowali byłych bojowników, którzy służyli w szeregach różnych frakcji, a także tych, którzy odbyli obowiązkową służbę w SAA, że ci, którzy chcą walczyć na Ukrainie, muszą zarejestrować się w siedzibie partii Baas i u delegatów Wydziału Wywiadu Wojskowego w miastach wschodniej Guty na południe i na obszarach leżących na południe od stolicy kraju, Damaszku.

Według wiarygodnych informacji uzyskanych przez Syryjskie Obserwatorium, delegaci Wydziału Wywiadu Wojskowego zaczęli rozpowszechniać wśród młodych mężczyzn informacje, że wynagrodzenie, jakie otrzyma bojownik w przypadku zaciągnięcia się do walki na Ukrainie, wyniesie od 1500 do 2500 USD. Jednak te deklaracje wcale nie muszą mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości, a prawdziwa wysokość pensji, jaką otrzymają najemnicy, jeśli będą walczyć na Ukrainie, wciąż pozostaje nieznana. Spisy najemników zostaną wysłane do bazy Hmejmim w celu ich zatwierdzenia.

/SOHR/

Syria: Turcy zestrzelili rosyjskiego drona w pobliżu miasta Sarakib

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!