Wiadomości

Syryjczycy przez zieloną granicę próbowali przedostać się z terytorium Ukrainy do Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Syrii. Mężczyźni nielegalnie dostali się z Ukrainy na terytorium Polski.

Patrol SG z placówki w Lubyczy Królewskiej, podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej, ujawnił ślady obuwia mogące wskazywać na nielegalne przekroczenie granicy przez dwie osoby. W toku podjętych czynności jeszcze tego samego dnia zatrzymano, w pobliżu granicy państwowej, dwóch mężczyzn. Jak ustalono, podczas prowadzonej kontroli, obaj legitymowani to obywatele Syrii. Zatrzymani mężczyźni dokonali wcześniej nielegalnego przekroczenia tzw. zielonej granicy państwa z Ukrainy do Polski. Dodatkowo nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP.

Po przebadaniu przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2 cudzoziemcy zostali doprowadzeni do pomieszczeń służbowych SG. Migranci przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy z terytorium Ukrainy do Polski. Zeznali, że chcieli dostać się do Niemiec. Mężczyzn ukarano mandatami karnymi. Po zakończeniu czynności administracyjnych zostali przekazani, na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, służbom granicznym Ukrainy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!