Wiadomości

Świnie, które pożarły swojego właściciela, zostaną zabite

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Świnie, które zjadły 71-letniego mężczyznę na jednej z posesji w miejscowości Osiek na Dolnym Śląsku, w najbliższych dniach zostaną uśpione i zutylizowane – poinformowała powiatowa lekarz weterynarii Wiesława Bober.

O znalezieniu kości mężczyzny na podwórku poinformował służby ratunkowe jego sąsiad. Do tej tragedii mogło dojść pomiędzy 31 grudnia a 8 stycznia. Po raz ostatni gospodarza widziano żywego w sylwestra. Mężczyzna nadużywał alkoholu, był samotnikiem, hodowcą świń, które swobodnie poruszały się po gospodarstwie. Śledczy zaznaczają, że z takim rodzajem sprawy do tej pory jeszcze się nie spotkali.

Stado liczy 12 osobników, w tym dwa duże.

– To są krzyżówki węgierskich świń Mangalica z dzikimi świniami – powiedziała powiatowa lekarz weterynarii Wiesława Bober.

Lekarz dodała, że Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Lubinie prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie tego stada.

– Musimy przeprowadzić wyjaśnienia, zrobić wszystkie potrzebne kontrole; docelowo stado zostanie zlikwidowane, czyli uśpione i zutylizowane – powiedziała Bober. Stanie się to w najbliższym czasie.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!